E3 2008: Final Fantasy XIII również na Xboksa 360!

Microsoft wyciągnął z rękawa prawdziwego asa. Podczas konferencji prasowej firmy na E3 pojawiła się zaskakująca informacja o tym, że Final Fantasy XIII trafi również na konsolę Xbox 360. To prawdziwy cios dla Sony i PS3.

W kulminacyjnym momencie prezentacji Microsoftu na scenie pojawił się Yoichi Wada, prezes Square Enix. Chwilę później ogłosił on sensacyjną wiadomość o tym, że Final Fantasy XIII trafi nie tylko na PS3, ale również na Xboksa 360. Co więcej, obie wersje trafią do sprzedaży jednocześnie.

Wiadomość jest o tyle ciekawa, że seria uznawana była dotychczas za jeden z najcenniejszych exclusive'ów Sony. Jak widać jednak, Microsoft postanowił bardzo konsekwentnie i nieubłaganie realizować agresywną politykę wobec konkurenta. Strategia przynosi rezultaty - PS3 straciło na rzecz X360 już większość argumentów w kategorii ilości i jakości oferowanych gier.

Cóż, oto kolejny dowód na to, że szumne zapowiedzi Microsoftu (E3: Microsoft zapowiada, że Xbox 360 wygra z PS3) mają realną szansę przełożyć się na rzeczywistość. Nam natomiast pozostaje czekać na odpowiedź Sony.

Final Fantasy XIII trafi do sprzedaży prawdopodobnie w 2009 roku.