E3 2008: Microsoft zamknął Bungie usta

Na długo przez rozpoczęciem E3 plotkowano o nowym przedsięwzięciu Bungie, które to miało zostać przedstawione właśnie podczas targów w Los Angeles. Niestety, mimo gotowości producenta do prezentacji projektu, powstrzymano się od jakiegokolwiek obszernego komentarza na jego temat. Powód? Microsoft zabronił.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że podczas targów E3 doczekamy się prezentacji najnowszego projektu Bungie. Spekulacji było co nie miara, a wśród plotek przewijały się takie tytuły jak Halo 4, Halo: Chronicles czy wreszcie "zupełnie nowa gra TPP".

Niestety, właśnie okazało się, że nie ma co liczyć na żadne nowinki. Harold Ryan, prezes Bungie, wystosował do fanów specjalny list, w którym stwierdził, że faktycznie firma od kilku miesięcy przygotowywała się by ogłosić nowy projekt, ale jej plany zostały właśnie zmienione przez wydawcę, czyli Microsoft. Ryan dodał, że choć niezmiernie mu przykro i podziela rozczarowanie fanów, to nie może nic zrobić. Na koniec poprosił wszystkich o cierpliwość i wsparcie.

Sprytny zabieg marketingowy czy bezlitosna polityka Microsoftu? Cóż, prawda prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie na jaw. Pozostaje jedynie czekać na kolejne informacje.

Aktualizacja: 17 lipca 2008 10:05

Don Mattrick, szef oddziału Xboksa Microsoftu, przyznał w końcu, że Bungie faktycznie pracuje nad nowym Halo. Dodał również, że nie chodzi tu ani o Halo Wars, ani Halo Chronicles. Czyżby więc Halo 4? Czekamy na kolejne informacje!