E3 2008: Pierwsze szczegóły dotyczące Dragon Age

Następca serii Baldur's Gate i Neverwinter Nights zbliża się. BioWare postanowił pochwalić się niektórymi z elementów rozgrywki jakie znajdą się w nadchodzącym Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins ma być wielkim powrotem firmy do jej smoczych korzeni świata fantasy. Przedstawiciele firmy uważają, że ich najnowsza produkcja powinna spełnić oczekiwania fanów poprzednich dzieł firmy, takich jak Baldurs Gate czy Newerwinter Nights.

Przy tej okazji BioWare postanowił zapoznać wszystkich zainteresowanych z niektórymi z ważnych elementów jakimi będzie charakteryzować się Dragon Age: Origins.

E3 2008: Pierwsze szczegóły dotyczące Dragon Age

Już od samego początku przebieg rozgrywki będzie w pełni zależny od wyborów gracza. Tyczy się to już samej decyzji o pochodzeniu stworzonego bohatera. Jego historia, wybierana na samym początku, umiejscowi gracza w jednym z wielu miejsc świata i będzie wpływać na postrzeganie rzeczywistości, a także na to jak otoczenie spoglądać będzie na bohatera.

Innym interesującym elementem będzie toczenie epickich bitew. W Dragon Age: Origins walka odbywać się będzie także na dużo większą skalę niż zmagania z paroma przeciwnikami. Odbywać się także będą epickie bitwy, w których liczyć się będą specjalne umiejętności całej drużyny by pokonać hordy atakujących przeciwników.

E3 2008: Pierwsze szczegóły dotyczące Dragon Age

Oczywiście gra zapewni bardzo duże możliwości modyfikacji postaci, jej wyglądu oraz umiejętności. BioWare zapewnia także, że będzie niezwykle daleka od określenia "liniowa". Niestety trzeba będzie jeszcze trochę poczekać aby przekonać się czy deweloper nie mija się z prawdą. Gra pojawi się na rynku najwcześniej na początku przyszłego roku.