E3 2008: Sequel Portal na Xbox Live Arcade w 2008 roku

Jedna z najciekawszych gier ostatniego roku, logiczny FPP od Valve, ukaże się w nowej formie jako jeden z tytułów dostępnych w Xbox Live Arcade. Informacja jest w pełni oficjalna i potwierdzona przez Microsoft.

Tajemniczy sequel Portal ukaże się pod tytułem Portal: Still Alive. Microsoft ogłosił, że produkt trafi do XLA na Xboksa 360 jeszcze w tym roku.

Niestety, nie wiadomo jeszcze czy tytuł będzie oficjalnym następcą gry Portal, zestawem nowych plansz i zagadek do rozwiązania czy jeszcze inną wariacją pierwowzoru. Z prezentacji Microsoftu wynika natomiast, że Still Alive zaoferuje o wiele bardziej zaawansowane zagadki, niż te znane z pierwszej części.

Portal to eksperymentalna gra dołączona w ubiegłym roku do zestawu The Orange Box. Tytuł zasadniczo jest FPSem, jednak zadaniem gracza nie jest tu zabijanie hord potworów, ale rozwiązywanie skomplikowanych zagadek logicznych. Zabawa sprowadza się do obsługi maszyny tworzącej portale i znajomości podstawowych praw fizyki. Dwa portale, które można otworzyć na powierzchni ścian, podłóg czy sufitu, otwierają drogę do kolejnych poziomów. Po szczegóły zapraszamy do naszego zestawienia najlepszych gier roku 2007 (Portal znalazł się na pierwszym miejscu!).