E3 2020 jednak odwołane? Mamy kolejną ofiarę koronawirusa

Tegoroczne święto graczy - targi E3, zostanie najprawdopodobniej odwołane. Powód? Koronawirus.

Jeszcze na początku marca Entertainment Software Association (ESA) - organizatorzy targów E3, zapewniali, że prace nad wydarzeniem idą pełną parą i nie ma większych obaw co do ich debiutu 9 czerwca. Okazuje się jednak, że wystarczyły niespełna dwa tygodnie, aby ESA zmieniła swoje podejście o 180 stopni.

Jak donoszą liczne źródła, tegoroczne targi E3 zostaną ostatecznie odwołane. Ponoć organizatorzy już pracują nad oficjalnym komunikatem w tej sprawie. Takie informacje podał m.in. serwis Arstechnica, który korzystając ze swoich kontaktów dotarł do osób blisko związanych z ESA. Podobnego zdania są znani i wpływowi dziennikarze branżowi jak Jason Schreier i Mike Futter. Ten pierwszy twierdzi nawet, że decyzja o odwołaniu targów już zapadła i kwestią czasu jest kiedy otrzymamy oficjalne ogłoszenie w tej sprawie.

Pikanterii całej sprawie dodaje również post na oficjalnym koncie na Twiterze wydawcy - Devolver Digital, który nakazuje wszystkim odwołać swoje loty i hotele do Los Angeles.

Na te chwilę, zgodnie z przeczuciami dziennikarzy, pozostaje nam czekać na oficjalny komunikat organizatorów E3 2020. Wydaje się jednak, że w związku z agresywnym rozprzestrzenianiem się wirusa na terenie USA, może być to jedyna słuszna decyzja.

źródło: wccftech.com