E3 - 5 najciekawszych wydarzeń tegorocznych targów

E3 2011 dobiegło końca i czas na podsumowania. Poniżej prezentujemy Wam kilka najciekawszych wydarzeń jakie miały miejsce na tegorocznych targach.

Na tegorocznych targach E3 nie zabrakło niespodzianek, szumnych zapowiedzi i spektakularnych prezentacji. Z wielu wydarzeń zdecydowałem się jednak na wybranie kilku, w mojej opinii najbardziej istotnych. Oto one:

Nintendo Wii U

Plotki o nowej konsoli Nintendo, następcy popularnego Wii pojawiały się już przed targami E3. Japoński producent nie zawiódł i zaprezentował nam obiecująco wyglądający sprzęt z dużym potencjałem - Wii U. Kompatybilność z grami z poprzedniej wersji konsoli, obsługa stworzonych do tej pory padów i... unikalny kontroler.

Co więcej, Wii U wyposażone ma być w znacznie mocniejszy hardware, a zaprezentowane podczas targów dema, utwierdzać nas mogą tylko w przekonaniu, że Nintendo pracuje nad prawdziwym hitem na rynku konsol.

Wii U - nowa konsola od Nintendo i jej wyjątkowy kontroler

Wii U - nowa konsola od Nintendo i jej wyjątkowy kontroler

PlayStation Vita

Sony na tegorocznym E3 nazwało swoją nową konsolę oraz podało bardzo prawdopodobną cenę urządzenia. 3,5 calowy wyświetlacz, obsługa sieci 3G, bardziej zaawansowane narzędzia mające ułatwić kontakt z innymi posiadaczami PlayStation Vita oraz możliwość sterowania w grach za pomocą dotyku - to tylko niektóre, wybrane funkcje nowej konsoli.

PlayStation Vita na sklepowe półki trafi w wakacje w cenie około 250 dolarów. Warto się zastanowić, bowiem już teraz wielu producentów potwierdziło chęć tworzenia gier na tę właśnie platformę.

PlayStation Vita - wreszcie poznaliśmy datę i cenę

PlayStation Vita - wreszcie poznaliśmy datę i cenę