E3: Gry, konsole i internet ubrane w procenty. Kim są gracze i w co się bawią?

ESA (Entertainment Software Assosiacion) opublikowała w ostatnim czasie raport na temat gier komputerowych oraz ich miłośników. Dokument zawiera dziesięć stron statystyk. Wszystkie dotyczą tej części amerykańskiego społeczeństwa, która preferuje wirtualną rozrywkę. Informacje w pigułce przedstawiamy poniżej.

Podstawową sprawą jest wiek. Jak wynika z badań, średnia wieku graczy wynosi 33 lata. Z tego 28,2% to osoby poniżej 18 roku życia. W przedziale 18-49 mieści się 47,6% osób. Co ciekawe, aż 24,2% badanych to respondenci powyżej 50 roku życia.

Innym, równie interesującym czynnikiem jest płeć. Z raportu wynika, że panie stanowią 38% graczy. Choć jest to zdecydowana mniejszość, to i tak trzeba przyznać, że odsetek jest spory. Miejmy nadzieję, że wkrótce jeszcze się zwiększy!

Kolejne ważne dane dotyczą coraz bardziej popularnych . Aż 51% amerykańskich użytkowników gra w gry sieciowe. Jest to spora zmiana, zważywszy na to, że jeszcze w 2000 roku było to niecałe 19%. Ciekawą sprawą jest tu przekrój płciowy. Mianowicie, spośród wszystkich użytkowników tych gier, aż 47% to kobiety.

Jak się okazuje, większość rodziców, których dzieci grają, sama również bawi się przy grach komputerowych. Oficjalne powody, które podają to "chęć spędzenia czasu z dzieckiem", "wyraźna prośba dziecka" oraz "jest to rozrywka rodzinna". Nieoficjalnych powodów możemy się jednak tylko domyślać...