E3: Microsoft zapowiada - Xbox 360 Elite i Xbox Live Video Marketplace wkrótce w Europie

Kolejna rewelacja z konferencji Microsoftu. Firma poinformowała o dwóch wielkich przedsięwzięciach, jakie planuje w najbliższym czasie. Pomysły są naprawdę ciekawe - wydanie konsoli Xbox 360 Elite oraz uruchomienie serwisu Xbox Live Video Marketplace w Europie. Obie koncepcje mają być zrealizowane jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Pierwszym celem giganta z Redmond jest spopularyzowanie serwisu Xbox Live i usługi Video Marketplace. W USA użytkownicy już od dłuższego czasu mogą ściągać filmy w formacie high-definition. Teraz przyszła kolej na Europę.

Aby podkręcić atmosferę wokół usługi, poinformowano, że Xbox Live Video Marketplace otrzymał ostatnio potężny zastrzyk nowych sił. Na mocy umowy jaką Microsoft podpisał z Walt Disney, znacznie zwiększy się ilość dostępnych filmów.

Konferencja Microsoftu. Źródło: GamePro

Konferencja Microsoftu. Źródło: GamePro

Przedstawiciel Microsoftu, Jeff Bell, nie podał dokładnej daty premiery nowego serwisu. Dał jednak pewną wskazówkę - 24 Sierpnia bieżącego roku Microsoft planuje wypuścić na rynek Xboxa 360 Elite.

Jaki ma to związek z Xbox Live? Otóż konsole Xbox 360 Elite zaopatrzone będą w dysk twardy o pojemności 120GB. Dla porównania, te zwykłe dysponują jedynie 20GB pamięci. Taka zmiana umożliwiłaby użytkownikom bardziej wydajne korzystanie z nowego serwisu filmowego.

Konferencja Microsoftu. Źródło: GamePro

Konferencja Microsoftu. Źródło: GamePro

Niestety, Jeff Bell nie wspomniał nic na temat europejskiej ceny konsoli Xbox 360 Elite. Trzeba pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych jest ona dosyć wysoka i wynosi 479 dolarów. Nam pozostaje czekać na kolejne informacje w sprawie.