E3: "Muszę przyznać, że Nintendo wygrało"

Słowa te padły z ust znanego analityka grupy Wedbush Morgan Securities - Michaela Patchera. Uznał on, że w konfrontacji trzech wielkich producentów konsol, jaka miała miejsce na tegorocznych targach E3, zarówno Sony jak i Microsoft wypadły dosyć blado w porównaniu z twórcą Wii.

Patcher, w wywiadzie dla serwisu GamePro, uznał, że Nintendo, jako jedyne zaprezentowało na targach wiele nowych technologii i produktów. Dlatego też, w jego opinii, to właśnie tej firmie należy się laur zwycięzcy.

Patcher przyznał, że początkowo miał inne spojrzenie na tę sprawę. Do piątku, jego faworytem było Sony. Wtedy jednak okazało się, iż istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że szumnie zapowiadana obniżka ceny PlayStation 3 może być po prostu wyprzedażą starych modeli.

Microsoft, według niego, także był bliski zwycięstwa. Firma pokazała trochę nowości, jednak zabrakło potwierdzenia pogłosek o obniżce ceny Xboxa 360. Analityk dodał, że taki manewr jest firmie bardzo potrzebny - od pewnego czasu sprzedaż flagowej konsoli Microsoftu zaczęła spadać.

Na koniec Patcher wypowiedział się w sprawie nowej formuły targów. Stwierdził m.in. że "ich zmieniona forma co prawda sprzyjała lepszemu poznaniu prezentowanych produktów, ale też zrujnowała klimat imprezy."