E3: Nadchodzi Legendary: The Box, kolejny hit twórców Medal of Honor

Choć targi E3 już za nami, to wciąż docierają do nas kolejne informacje o ciekawych grach, które zostały zaprezentowane. Jednym z projektów jest Legendary: The Box, FPS, nad którym pracują twórcy Medal of Honor. Współczesny świat, mityczne bestie, Puszka Pandory i bohater - oto Legendary: The Box w pigułce. Po szczegóły zapraszamy poniżej.

Obserwatorzy targów E3 byli zgodni co do tego, że zaprezentowana gra jest najwyższej jakości. Ich zdaniem, Legendary: The Box to jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) tytuł pokazywany podczas targów. Chodzi oczywiście o stronę wizualną produktu.

Akcja Legendary: The Box rozpoczyna się w nowojorskim muzeum, z którego główny bohater (Deckard) zamierza ukraść bezcenny artefakt. Nie wszystko idzie jednak po jego myśli i w wyniku pewnego niedociągnięcia, przypadkowo otwiera legendarną Puszkę Pandory.

Przerażony ucieka razem z innymi ludźmi z muzeum, ale na zewnątrz świat nie jest już taki sam. Wszechobecne bestie sieją spustoszenie wśród miejscowej ludności. Za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo, któremu nasz bohater będzie musiał stawić czoła.

Legendary: The Box ma być typowym shooterem i nawet jego twórcy otwarcie przyznają, że miłośnicy zawiłej fabuły nie znajdą tam niczego dla siebie. Gra jednak zawiera w sobie wiele innych pozytywnych elementów. Jednym z nich jest grafika, dopracowana przez autorów w najdrobniejszych szczegółach, co zrobiło ogromne wrażenie na publiczności.

Ponoć dostępna ma być również opcja gry wieloosobowej. Różnić się jednak będzie od tych, prezentowanych nam zwykle w tego typu grach. Nie znajdziemy tu np. opcji "deathmatch" czy "capture the flag". Zamiast tego autorzy gotują nam pewną niespodziankę. Nie znane są jednak żadne bliższe szczegóły.

Legendary: The Box ma pojawić się na sklepowych półkach już wiosną 2008 roku. Jej premiera zapowiadana jest na platformy PC, Xbox 360 oraz Playstation 3.