E3: Nadchodzi Xbox 360 w klimacie Halo 3

Pomimo, że na konsolę Xbox 360 istnieją tak znakomite tytuły jak Gears of War, Dead Rising czy Forza Motorsport 2, to większość graczy i tak stawia na pierwszym miejscu kultowe Halo. Miłość fanów do serii zauważył Microsoft. Podczas E3 firma ogłosiła, że ma w planach wydać specjalną wersję Xboxa...

Halo to shooter FPP osadzony w świecie science-fiction. Pierwsze dwie części zyskały sobie ogromną miłość fanów. To właśnie dla nich Microsoft postanowił wydać specjalną wersję konsoli Xbox 360. Inicjatywa oficjalnie ogłoszona została na targach E3 Media and Business Summit.

Z oficjalnych źródeł wynika, że specjalna wersja Xboxa 360 ma być koloru ciemnozielonego ze złotymi wykończeniami. Najprawdopodobniej będzie do kupienia razem z bezprzewodowymi padami. Niestety, poza tym niewiele różnić się będzie od wersji podstawowej. Przykładowo dysk twardy konsoli pozostanie w pojemności 20GB.

Nie jest to już pierwszy raz kiedy Microsoft decyduje się na wydanie wersji specjalnej swojej konsoli. Użytkownicy pamiętają zapewne unikatową serię 200 000 Xboxów wyprodukowanych z okazji premiery Halo: Combat Evolved, w 2004 roku. Zabawne, że w stosunku do najnowszej wersji, niewiele się od tego czasu zmieniło... Nawet kolorystyka pozostała ta sama.

Oprócz "wizualnie nowej" konsoli, gigant z Redmond planuje także wydać limitowaną serię padów. Będą one dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym. Być może zostaną dodane jeszcze trzy wersje, w kolorach: różowym, ciemnoniebieskim oraz jasnoniebieskim. W sklepach pojawić się mają już w październiku. Ich cena zaplanowana została na około 50 dolarów.