E3: Nintendo wkracza w świat fitnessu. Pokaz "Wii Balance Board"

Wszystko wskazuje na to, że firma Nintendo pragnie za wszelką cenę zmienić stereotypowy obraz gracza. Nie jest on bowiem ciekawy. Przygarbiony, nieogolony i niezbyt zadbany osobnik trzymający w swoich drżących z wyczerpania dłoniach pada... Przypomina wam to kogoś? Specom z Nintendo najwyraźniej też, bo postanowili wypuścić na rynek nowy kontroler do Wii - "Balance Board".

"Balance Board", na pierwszy rzut oka przypominać może znane z wielu centrów handlowych 'maty do tańczenia'. Nic bardziej mylnego, bo chociaż założenie jest podobne (gracz porusza nogami aby wywołać odpowiednią reakcję na ekranie), to Balance Board ma o wiele szersze zastosowanie.

Wii Balance Board - największy hit z konferencji Nintendo. Źródło: GamePro

Wii Balance Board - największy hit z konferencji Nintendo. Źródło: GamePro

Oprócz "standardowych" opcji jak możliwość tańca czy uprawiania fitnessu, pojawią się także inne. Wśród nich znajduje się np. hula-hop oraz odbijane piłki głową. Bardzo ciekawa wydaje się także opcja ważenia i określania odpowiednich proporcji naszego organizmu. Tu jednak producent ostrzega, aby pochopnie nie wyrokować o skuteczności sprzętu.

Nintendo planuje premierę "Balance Board" na pierwszą połowę roku 2008.

Shigeru Miyamoto, słynny twórca takich gier jak Mario Brothers czy Donkey Kong, pokusił się o stwierdzenie, że "najnowsze dzieło japońskiego konsorcjum powinno w niedługim czasie znaleźć się w każdym domu".

Film prezentujący możliwości "Wii Balance Board" znajdziecie w tym miejscu.