E3: Ocena gier i sprzętu Microsoftu

Halo Reach i Halo 3: ODST, Left 4 Dead 2, Modern Warfare 2 i The Beatles: Rock Band to tylko niektóre tytuły zaprezentowane przez Microsoft podczas E3. Wspaniałą kolekcję gier uzupełnił pokaz Projektu Natal, który zapowiada rewolucję w świecie gier. Niestety nie zabrakło również drobnych wpadek. Jak Microsoft wypadł na tle konkurencji? Zapraszamy do podsumowania zawierającego informacje o nowościach i mnóstwo zapowiedzi filmowych.

Wzloty i upadki podczas E3 - Microsoft

Microsoft uderzył na E3 w dwóch kierunkach: pokazując mnóstwo nowych gier na konsolę Xbox 360 oraz przedstawiając bardzo interesujący Project Natal, który może zmienić branżę gier. Poniżej krótkie podsumowanie, w którym przedstawiamy najważniejsze tytuły i zapowiedzi filmowe gier i technologii.

Co było fajne:

Halo Reach

Bungie zaskoczyło wszystkich i zapowiedziało podczas E3 tytuł Halo Reach, najnowszą odsłonę bestsellerowej serii shooterów na Xboksa 360. Halo Reach będzie prequelem i zaoferuje pełną historię planety Reach. Premiera w 2010, choć fani Halo będą mogli kupić Halo 3: ODST i w ramach bonusu znacznie wcześniej zdobyć klucz do bety trybu wieloosobowego gry.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2 firmy Valve pojawi się na konsolę Xbox 360 pod koniec tego roku. Wiadomość wzbudziła na Sali wielki entuzjazm, szczególnie, że niewiele wcześniej Valve ogłosiło dodatki do pierwowzoru FPSa. Widać, że autorzy cyklu Half-Life robią wszystko by dostarczyć graczom jak najwięcej zabawy.

Poniżej materiał wideo - krwawy!

Shadow Complex

O Shadow Complex jak na razie wiele nie wiadomo, choć z konferencji Microsoftu można wnioskować, że będzie to najdroższy w historii projekt typu na Xbox Live Arcade. Całość przypomina Bionic Commando Rearmed. Czekamy na więcej informacji.

Crackdown 2

Microsoft zaprezentował nowy trailer dla Crackdown 2. Wiadomo, że grę przygotowuje ta sama ekipa, która stworzyła pierwowzór tytułu. Główną cechą sequela ma być otwarty świat i wiele możliwości interakcji. Premiera w 2010.

Forza Motorsport 3

Forza Motorsport 3 zaoferuje ponad 400 różnych samochodów i 100 tras wyścigowych. W grze pojawi się także kreator umożliwiający przygotowywanie własnych obiektów. Całość zostanie uzupełniona o mnóstwo nowości trybu wieloosobowego. Premiera w październiku tego roku. Jest na co czekać, bo widać, że autorom bardzo zależy na dopracowaniu tytułu.

Modern Warfare 2

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku pojawi się w sprzedaży 10 listopada. Dlaczego? Trailer z fragmentami rozgrywki jest najlepszą odpowiedzią:

Robi wrażenie, prawda?

Metal Gear Solid Rising

Hideo Kojima już po wejściu na scenę wzbudził wielkie zainteresowanie publiczności. Więksozść osób spodziewała się zapowiedzi Metal Gear Solid 5 lub Guns of the Patriots. Zamiast tego zaprezentowano zupełnie nowy tytuł dla Xboksa 360, PS3 oraz... PC!. W roli głównej wystąpi Raiden z Metal Gear Solid 2 i MGS 4.

Halo 3: ODST

Halo 3: ODST to nowy tytuł z serii Halo. Dziennikarze są zgodni - czeka nas prawdziwy hicior. Na trailerze z E3 zaprezentowano desant jednostek Orbital Drop Shock Troopers na Nowa Mombasa.

Final Fantasy XIII

Film z gry Final Fantasy XIII pokazał jak będzie wyglądać tytuł uruchomiony na sprzęcie Xboksa 360. Okazuje się, że jak na razie wszystko działa bardzo dobrze. Zresztą, zobaczcie sami:

Premiera w 2010.

The Beatles: Rock Band

Grę The Beatles: Rock Band zaprezentował nie kto inny, tylko sam Paul McCartney i Ringo Starr. Z ich prezentacji wynikało, że Harmonix przygotowuje dla graczy i fanów muzyki prawdziwą perełkę. Dziewięć ujawnionych piosenek to "Day Tripper", "I Am The Walrus", "Back In The USSR", "Tax Man", "Here Coms The Sun", "Octopuses Garden", "Get Back", "I Feel Fine". Harmonix zapowiedziało również, że gra zaoferuje możliwość zakupienia utworu "All You Need Is Love" oraz pełnych albumów Beatlesów - włącznie z Abbey Road.

Alan Wake

W nowym thrillerze psychologicznym twórców Max Payne światło będzie jedynym sprzymierzeńcem gracza. Zaprezentowany podczas E3 trailer prezentuje bardzo mroczną scenerię, niezwykły klimat i napięcie. Premiera w 2010 roku. Zapraszamy do obejrzenia filmu - warto!

Projekt Natal

Microsoft przedstawił założenia projektu Natal - technologii, która może zrewolucjonizować rynek elektronicznej rozrywki. Umożliwia ona zarządzanie domowym centrum multimediów bez konieczności posiadania pilota sterowania - zgodnie z hasłem konferencji Microsoftu na targach E3, kontrolerem jest sam użytkownik! Szczegóły w artykule "Ty jesteś kontrolerem" - Microsoft prezentuje Projekt Natal.

Wpadki

Facebook i Twitter na Xbox Live

Zapowiedź wprowadzenia Facebooka i Twittera dla Xbox Live uznajemy za całkowicie nietrafioną. Wygląda to tak, jakby Microsoft na siłę próbował dodać do swojej konsoli usługi typowe dla PC. Nawigacja po zakładkach Facebooka z poziomu konsoli? Chybione. Setki wiadomości typu "lol", "rotfl", "u noob" od nastolatków na xboksowym Twitterze? Nie - dziękuję.

Nie zmienia to faktu, że Microsoft zaprezentował podczas E3 najwięcej nowych gier i usług. W wystąpieniu firmy pokazano również najciekawszy projekt, który może w przyszłości zmienić domową rozrywkę - Projekt Natal. Można więc śmiało wystawić Gigantowi z Redmond ocenę 5.

OCENA KOŃCOWA DLA MICROSOFTU: 5-

Zobacz co zaprezentowała konkurencja:

Podsumowanie E3! Kto wygrał: Sony, Nintendo, Microsoft?

E3: Ocena gier i sprzętu Sony

E3: Ocena gier i sprzętu Nintendo

E3: Ocena gier i sprzętu Microsoftu