E3: Ocena gier i sprzętu Nintendo

Nintendo wypadło na targach dosyć blado. Firma pokazała przede wszystkim, że zamierza rozszerzyć kultową markę Mario Bros na kolejne gry oraz platformy. Dowiedzieliśmy się również, że posiadacze Wii wkrótce będą mogli wirtualnie postrzelać z łuku i skoczyć ze spadochronem w ramach Wii Sports Resort. Nie obyło się bez porażek: projekty takie jak Wii Vitality Sensor, Wii Fit Plus i Wii Motion Plus to stanowczo za mało by sprostać konkurencji. Więcej informacji i materiały filmowe dotyczące nowości Nintendo z E3 w naszym artykule.

Wzloty i upadki podczas E3 - Nintendo

Co było fajne:

Metroid: Other M

Nintendo rozpoczęło swoją konferencję od przedstawienia nowej gry w serii Metroid dla Nintendo Wii, czyli Metroid: Other M przygotowywanej przez Nintendo i Team Ninja (Ninja Gaiden, Dead Or Alive). Zaprezentowany trailer wskazuje, że najnowsza odsłona gry będzie przypominać cykl Ninja Gaiden. Czeka nas więc przede wszystkim bardzo dużo akcji. Premiera w 2010. Film poniżej:

Nowy Super Mario Bros dla Wii

Super Mario Bros 2 to kolejna ważna zapowiedź od Nintendo. Druga odsłona znanej gry zaoferuje przede wszystkim tryb wieloosobowy. Warto zwrócić uwagę na bardzo klasyczny styl rozgrywki w Super Mario Bros 2 - nam przypomina wręcz gry z wersji na konsolę Pegasus. Łezka się w oku kręci...

Zaprezentowano również grę Mario & Luigi: Bowser's Inside Story na konsolę Nintendo DS.

Super Mario Galaxy 2

Wiele osób oczekiwało, że Nintendo zaprezentuje nową markę związaną z serią Mario lub Zelda. Skończyło się jednak na zapowiedzi drugiej części Super Mario Galaxy. Ciekawostką jest, że to pierwszy raz w historii, kiedy Mario pojawi się w 3D po raz drugi na tę samą konsolę. Poza tym Super Mario Galaxy 2 wygląda jak typowy sequel i oferuje raczej rozwiązania podobne do poprzednika. Widoczną różnicą jest póki co częstsza obecność dinozaura Yoshi.

Wii Sports Resort

Nintendo zapowiedziało, że do pakietów sportowych na Wii dołączą trzy nowe gry: spadochroniarstwo, łucznictwo i koszykówka. Tytuły podobno nie powalają oprawą graficzną czy innowacyjnymi rozwiązaniami, ale na pewno dostarczają mnóstwo zabawy. Warto o nich wspomnieć z powodu bliskiej, wakacyjnej, premiery.

Wpadki

Wii Vitality Sensor

Wii Vitality Sensor to niewielkie urządzenie, które nakłada się na palec i... Sprawdza sobie puls. Przedstawiciele Nintendo twierdzą, że dodatek przyda się do zrelaksowania. Widzowie na konferencji byli innego zdania - większość po prostu wyśmiała pomysł firmy i pytała jak ten projekt ma wpłynąć na rozwój gier.

E3: Ocena gier i sprzętu Nintendo

Wii Vitality Sensor - największa bzdura E3?

Znamy odpowiedź. Wii Vitality Sensor nie został stworzony po to, by zmienić rynek gier. Sprzęt ma się po prostu dobrze sprzedawać. Uważamy, że mimo sceptycznego podejścia graczy ten rodzaj dodatku może osiągnąć pewien sukces. Wystarczy spojrzeć na wyniki badań dotyczących płci i wieku graczy w Stanach Zjednoczonych.

Wii Fit Plus

Wii Fit Plus - zestaw nowych ćwiczeń i mini-gier dla konsoli Nintendo Wii. Niestety, mimo dodawania różnych mini-gier, np. możliwości jazdy na deskorolce czy wyścigów Mario, Wii Fit Plus nie zaprezentowało zupełnie nic nowego (materiał wideo).

Style Savvy

Style Savvy to projekt, który oferuje możliwość prowadzenia własnego wirtualnego butiku z ubraniami. Gra ani trochę nas nie przekonała, choć adresowana jest głównie do małych dziewczynek więc trudno przewidzieć jej przyszłą popularność.

Wii Motion Plus

Wii Motion Plus jest de facto unowocześnieniem technologii słynnego kontrolera Nintendo Wii, wiimote’a. Nakładka na kontroler ma umożliwić bardzo płynne i dokładne sterowanie nim. Niestety nowość od prekursora sterowania gestem wygląda bardzo blado, szczególnie gdy porównamy ją z ofertą Sony czy wreszcie Microsoftu.

OCENA KOŃCOWA DLA NINTENDO: 4-

Zobacz co zaprezentowała konkurencja:

Podsumowanie E3! Kto wygrał: Sony, Nintendo, Microsoft?

E3: Ocena gier i sprzętu Sony

E3: Ocena gier i sprzętu Nintendo

E3: Ocena gier i sprzętu Microsoftu