E3: Ocena gier i sprzętu Sony

Sony podczas E3 zaprezentowało szereg gier przeznaczonych na PS3, w tym takie hity jak God of War III, Final Fantasy XIII czy Assassin's Creed 2. Pokazano również nowe urządzenie do zabawy w biegu - Sony PSP Go!. Nieco gorzej wypadł pokaz nowego kontrolera do PS3, który oferował niewiele więcej niż Wiimote dwa lata temu. Poszczególne gry i projekty Sony z E3 możecie już zobaczyć w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury oraz oglądania!

E3: Ocena gier i sprzętu Sony

Co było fajne:

God of War III

God of War III zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie, brutalnie i wreszcie grywalnie, niż wszystkie części gry, które widzieliśmy do tej pory. Głównego bohatera, Kratosa, czekać będzie walka z m.in. monstrualni tytanami, chimerami czy samym Heliosem. Namiastka akcji na filmie poniżej (od 18 lat):

Premiera w marcu 2010 roku. Gra trafi jako exclusive na PS3.

Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII będzie cechowała się świetną grafiką, dynamicznymi wstawkami wideo oraz nowymi wątkami fabularnymi. Potwierdza to zaprezentowany podczas E3 trailer gry. Znakomitego obrazu Final Fantasy XIII dopełnia postać głównej bohaterki - Lightning.

Uncharted 2: Among Thieves

Firma Naughty Dog zaprezentowała zwiastun filmowy Uncharted 2. Widać, że gracz będzie mógł podziwiać niesamowitą panoramę miast, szybko przemieszczać się wykorzystując mnóstwo elementów otoczenia, a gdy to zawiedzie - walczyć z napierającymi tłumami przeciwników. Grafika i rozmach Uncharted 2 dosłownie wgniata w fotel! Zresztą, zobaczcie sami:

The Last Guardian

Choć o The Last Guardian nie wiemy praktycznie nic, to podczas E3 mieliśmy okazję zapoznać się z jej trailerem. Tajemniczy projekt firmy Team ICO, autorów m.in. Ico i bardziej znanego Shadow of the Colossus, wygląda naprawę wyśmienicie:

Gran Turismo PSP

800 samochodów, 35 tras do wyboru (60 wariacji graficznych), drift, trial, wyścigi klasyczne oraz multiplayer do czterech graczy - oto co czeka na nas w Gran Turismo na PSP. Sony zapowiedziało, że premiera gdy odbędzie się już niedługo. Czekamy z niecpierpliwością!

Assassin's Creed 2

Assassin's Creed II zaoferuje graczom nowe uniwersum zabawy (przełom XVI i XVII wieku), zatłoczone i pełne życia miasta, w których będziemy się poruszać, a także zupełnie nowe wątki fabularne. Prezentacja Assassin's Creed II na pewno była jednym z najważniejszych punktów E3:

Metal Gear Solid: Peace Walker

Konami i Sony zapowiedziały Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP. Pierwszy film wygląda jak żywcem wyjęty z wersji na potężniejsze maszyny - czyli bardzo smakowicie:

PSP Go!

Podczas E3 Sony pokazało oficjalnie nową wersję przenośnej konsoli do gier, PSP Go - następcy PlayStation Portable. PSP Go mierzy 128 x 16,5 x 69 mm i waży 158 g. Wyposażone jest w panoramiczny ekran o przekątnej 3,8 cala o rozdzielczości 480 z 272 piksele. Urządzenie jest więc mniejsze i lżejsze od konsol poprzedniej generacji (PSP-3000). Mniejsze wymiary PSP Go uzyskano usuwając z konsoli stację dysków optycznych Universal Media Disc oraz zmniejszając wymiary ekranu (w PSP było to 4,3"). Szczegółowy opis urządzenia znajdziecie w artykule "Najgorzej strzeżona tajemnica Sony" oficjalnie zaprezentowana".

Poniżej materiał wideo z prezentacji PSP Go! (w jęz. angielskim):

Wpadki

Za największą porażkę Sony podczas E3 można uznać prezentację nowego kontrolera do PS3. Z bardzo długiego pokazu wideo wynikało tyle, że urządzenie zaoferuje dokładnie te same funkcję, które od dawna dostępne są dla Nintendo Wii:

Słabo, szczególnie, że Nintendo zaproponowało już nowy pakiet do swojej konsoli - przeczytasz o tym na kolejnej stronie: Wpadki i hity gigantów E3 - Nintendo.

OCENA KOŃCOWA DLA SONY: 4+

Zobacz co zaprezentowała konkurencja:

Podsumowanie E3! Kto wygrał: Sony, Nintendo, Microsoft?

E3: Ocena gier i sprzętu Sony

E3: Ocena gier i sprzętu Nintendo

E3: Ocena gier i sprzętu Microsoftu