E3: Premiera Metal Gear Solid 4 dopiero w 2008 roku

Konami ogłosiło, że najnowszy hit firmy, Metal Gear Solid 4, trafi na rynek ze sporym poślizgiem. Wiadomo już, że gra nie ukaże się w tym roku kalendarzowym. Nie jest to pierwsze opóźnienie jakie spotyka MGS4... Co gorsza, możliwe, że nie jest również ostatnie.

Po raz pierwszy o Metal Gear Solid 4 zrobiło się głośno w 2004 roku. Wtedy to, spece z Konami ogłosili rozpoczęcie prac nad kolejnym wielkim tytułem. Na początku wszystko wyglądało dobrze i już rok później gracze mieli okazję zobaczyć pierwszy trailer. Miało to miejsce na targach Tokyo Game Show.

Niestety, przyszłość okazała się bardziej brutalna. Pierwotna data premiery Metal Gear Solid 4 została wyznaczona na październik 2007 roku. Twórcy jednak szybko wycofali się z tego pomysłu, zaznaczając jedynie, że gra ujrzy światło dzienne "na pewno jeszcze w roku 2007". Potem fani zostali poinformowani o dacie "marzec 2008", a teraz o "bliżej nieokreślonym początku roku 2008".

Dla przypomnienia warto dodać, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots ma być grą przygodową wydaną jedynie na Playstation 3. Jest to już kolejna część sagi zapoczątkowanej w 1998. Jednym z głównych twórców gier był Hideo Kojima znany również z prac nad Zone of the Enders oraz serią Boktai.