E3: Przedstawiamy The Sims 2: Castaway, SimCity Societies i MySims

Długo oczekiwane targi E3 Media & Business Summit dobiegły końca. Fani gier z serii SimCity, The Sims i MySims z pewnością nie mogą narzekać na brak informacji ze świata ich ulubionych tytułów. Poniżej przedstawiamy specjalne, Simowe podsumowanie E3. Artykuł powstał dzięki uprzejmości redaktorów znanego serwisu fanowskiego Simsy.pl. Zapraszamy do lektury!

E3: Przedstawiamy The Sims  2: Castaway, SimCity Societies i MySims

The Sims 2: Castaway

The Sims 2: Castaway

Nieoczekiwanie koncern Electronic Arts zaprezentował zupełnie nową grę. The Sims 2: Castaway, bo taki tytuł nosi produkt, przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy konsol Wii, DS, PS2 oraz PSP.

Projekt nawiązuje do pecetowej The Sims: Historie z bezludnej wyspy, która tuż przed okresem świątecznym trafi na półki sklepowe. Simowie odpływają od lądu i trafiają na bezludną wyspę, z dala od ludzkiej cywilizacji. Używając narzędzi rzemieślniczych muszę przetrwać w gęstej tropikalnej dżungli. Wraz z dalszym rozwojem akcji, odkryją wskazówki przydatne do znalezienia skarbu i klejnotów. Nieoficjalna data premiery to 24 października tego roku.

E3: Przedstawiamy The Sims  2: Castaway, SimCity Societies i MySims

SimCity Społeczeństwo (ang. Societies

SimCity Społeczeństwo (ang. Societies)

SimCity Społeczeństwo to kolejna gra z legendarnego cyklu SimCity. Tym razem, tytuł tworzy studio Tilted Mill, które na swoim koncie takie produkcje jak Immortal Cities: Children of the Nile czy wydanego niedawno Cezara IV.

Societies całkowicie zrywa z tradycją części poprzednich. Tym razem ekonomia i pieniądze schodzą na drugi plan. Gracze będą musieli skupić się na mieszkańcach, czyli Simach. W każdym mieście będzie można wybudować przeszło ponad 350 różnych rodzajów budynków. Społeczeństwem zajmiemy się już w listopadzie bieżącego roku.

E3: Przedstawiamy The Sims  2: Castaway, SimCity Societies i MySims

MySims

MySims

MySims to nowa gra przeznaczona na konsole firmy Nintendo - Wii oraz DS. W tej wersji, Simy to postacie rodem z japońskich komiksów. Sami będziemy mogli stworzyć własne miasto i pokierować losami naszych bohaterów. Jedyne co lekko odstrasza, to screeny z gry...

Na zakończenie krótki wywiad z przedstawicielem Electronic Arts na temat simowych gier:

- Czym tak naprawdę jest gra The Sims 2: Castaway?

- The Sims 2: Castaway to nowa gra przeznaczona dla posiadaczy konsol. Jej formuła bardzo przypomina pecetowe Historie z bezludnej wyspy, które pojawią się niedługo. Simy będą musiały przeżyć w gęstej dżungli z dala od cywilizacji. Więcej informacji podamy już wkrótce.

- Dlaczego SimCity: Społeczeństwo nie tworzy Will Wright ?

- Will ma aktualnie przed sobą wiele projektów chociażby nie przedstawiane tutaj na targach SPORE, które miejmy nadzieję będzie rewolucją. Aktualnie serią zajmuje się studio Tilted Mill.

- Kiedy ukażą się kolejne informacje na temat dodatku Podróże?

- Nie jest mi wiadoma dokładna data.

- Co nakłoniło EA do stworzenia MySims?

- Chcieliśmy stworzyć coś ciekawego, a zarazem oryginalnego. W ten sposób powstała gra The Sims 2 w japońskim stylu Mangi. W połączeniu z konsolą Wii daje fantastyczne efekty i cudowną zabawę.

Więcej informacji na Simsy.pl

Najciekawsze informacje z E3 są w temacie "E3 Media and business summit".