E3: S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky w produkcji

Firma GSC GameWorld, na targach E3, oficjalnie zapowiedziała wydanie nowego S.T.A.L.K.E.R'a. Premiera gry zatytułowanej S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky, odbędzie się najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2008 roku.

Stalker: Cień Czarnobyla

Stalker: Cień Czarnobyla

Dla niewtajemniczonych - S.T.A.L.K.E.R. to nowatorska gra FPS zawierająca w sobie liczne motywy z innych gatunków (RPG, horror). Fabuła opowiada o wybuchu elektrowni atomowej w Czernobylu i jej tragicznych skutkach... Zadaniem gracza jest poszukiwanie bezcennych artefaktów i masowa eliminacja wszechobecnych mutantów.

Następna część S.T.A.L.K.E.R'a to właściwie prequel. Akcja osadzona jest w podobnych realiach, po trzecim wybuchu elektrowni. Tym razem jednak zaczynamy swoją przygodę rok wcześniej względem poprzedniej części gry.

Twórcy S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky zafundowali graczom sporo zmian. Po pierwsze, świat S.T.A.L.K.E.R'a w nowej wersji ma być nieporównywalnie bardziej wrogi i zanieczyszczony od tego z "jedynki". Autorzy zapowiadają również, że zwiększy się obszar rozgrywki. Wstępnie zaplanowano rozszerzenie terenu o około 50%.

Co ciekawe, do dyspozycji graczy oddana zostanie możliwość wejścia w sojusz z jedną z ośmiu frakcji. Nie będzie to wprawdzie obowiązek, ale wykonywanie zadań dla poszczególnych organizacji ma być bardzo opłacalne. Oczywiście nie zabraknie również negatywnych skutków takich decyzji...

Zmian jest wiele, a do premiery jeszcze daleko. Póki co, pozostaje więc z niecierpliwością czekać. Jesteśmy pewni, że S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky będzie wart tego czasu.