E3: Sierra zapowiada F.E.A.R.: Perseus Mandate i F.E.A.R.: Files

Kolejna niespodzianka prosto z targów E3 Media and Business Summit. Przedstawiciele Sierra Entertainment oficjalnie zapowiedzieli, że w produkcji znajdują się dwa tytuły związane ze świetną marką F.E.A.R.

E3: Sierra zapowiada F.E.A.R.: Perseus Mandate i F.E.A.R.: Files

Choć plotki na temat kolejnych tytułów z serii F.E.A.R. krążyły w sieci już od pewnego czasu, to dopiero teraz Sierra zdecydowała się wydać oficjalne oświadczenie w sprawie.

Podczas konferencji na E3 Media and Business Summit firma ogłosiła, że pracuje aktualnie nad dwoma tytułami marki F.E.A.R.. Są to F.E.A.R.: Perseus Mandate oraz F.E.A.R.: Files.

F.E.A.R.: Perseus Mandate będzie drugim rozszerzeniem do F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Autorzy postanowili, że zamiast tworzyć dalszą część fabuły, dadzą graczom możliwość spojrzenia na wydarzenia w Armacham z zupełnie innej perspektywy. Oczywiście pojawią się również nowe bronie i przeciwnicy. Co ciekawe, dodatek ma być "samodzielny" i do uruchomienia nie będzie wymagał podstawowej wersji gry.

Drugi produkt, F.E.A.R.: Files, przeznaczony jest dla posiadaczy konsoli Xbox 360. W pakiecie znajdzie się pierwsze rozszerzenie Extraction Point oraz wspomniany wcześniej Perseus Mandate. Gry również mają działać bez potrzeby instalowania pierwowzoru.

Premiera obu zestawów zaplanowana została na jesień bieżącego roku.