E3: Sony zapowiada "nie będzie obniżki ceny Playstation 3 w Europie"

Japoński gigant zdementował pogłoski o obniżce ceny konsoli Playstation 3 w Europie. Na starym kontynencie nie pojawi się również nowy model z dyskiem o pojemności 80GB. Zamiast tego, użytkownikom do dyspozycji zostanie oddany PS3 Starter Pack.

O obniżce cen superkonsoli Sony oraz o wydaniu nowego modelu z dyskiem o pojemności 80GB, pisaliśmy niedawno w artykule "Sony obniża cenę PlayStation 3 i zapowiada wersję 80GB". Niestety, okazuje się, że promocja nie dotyczy Europy.

Dyrekcja Sony uściśliła w swoim oświadczeniu warunki promocji. Mianowicie, obniżka ceny konsoli dotyczyć będzie jedynie Stanów Zjednoczonych i Kanady. W Europie koszt nabycia platformy pozostanie ten sam.

Podobnie sprawa ma się z modelem Playstation 3 wyposażonym w dysk twardy o pojemności 80GB. Maszyna ta ukaże się jedynie w Ameryce Północnej i Korei Południowej.

Playstation 3 Starter Pack

Playstation 3 Starter Pack

Są jednak też dobre wiadomości. Mimo, iż cena konsoli w Europie nie ulegnie zmianie, to od sierpnia gracze będą mieli możliwość nabycia specjalnego zestawu PS3 Starter Pack. W jego skład wchodzić będzie: konsola z dyskiem 60GB, dwa pady oraz dwie gry (Resistance: Fall of Men i MotorStorm). Wszystko w cenie 599 euro.

Dodatkowo, już na początku września, ukaże się nowe PlayStation Portable.

Sony utrzymuje, że "decyzja została podjęta po to, by użytkownicy w Europie mieli do dyspozycji sprzęt wyjątkowy i unikatowy, aby byli zadowoleni." Komentarz pozostawiamy Wam...