E3: Sony zapowiada nowe PSP

Na konferencji prasowej w Santa Monica (targi E3), Sony oficjalnie zapowiedziało wydanie nowego PlayStation Portable. Fanów PSP czeka kilka zmian, bo nowa maszynka będzie znacznie różnić się od poprzedniczki. Co ciekawe, konsolka ma być dostępna już we wrześniu, w cenie 170 dolarów.

PlayStation Portable (PSP) to przenośna konsola, wyprodukowana przez Sony. Jej zaletami są wymiary (170mm x 74mm x 23mm) oraz waga (260 gram). Już pierwsza wersja PSP była bardzo dobrze wyposażona i zawierała niezły, jak na tę klasę sprzętu, hardware. Pozwoliło jej to na korzystanie z gier, odtwarzanie filmów, muzyki oraz komunikację z internetem.

W ciągu kilku pierwszych miesięcy od premiery konsola zyskała sobie sporą grupę fanów. Teraz, właśnie dla nich, Sony przygotowuje nową, ulepszoną wersję handhelda.

Nowe PSP. Źródło: GamePro

Nowe PSP. Źródło: GamePro

Według zapowiedzi nowa PSP ma być 33% lżejsza oraz 19% cieńsza od pierwowzoru. W dniu premiery na rynku ukażą się trzy modele. Dwa pierwsze to Piano Black oraz Ice Silver. Trzeci stylizowany będzie na klimat Star War i zadebiutuje jedynie w limitowanej serii.

Przedstawiciele Sony oficjalnie zapowiedzieli, że cena nowego PSP nie będzie znacznie różnić się od ceny poprzedniczki i wyniesie 170 dolarów. Co ciekawe, za 200 dolarów będzie można nabyć wersję z 1GB pamięci oraz grą.