E3: THQ ogłasza Darksiders: Wrath of War

Znana firma THQ oficjalnie zapowiedziała, że pracuje nad Darksiders: Wrath of War. Jak zapowiadają twórcy, ma to być nowatorska gra przygodowa osadzona w świecie fantasy. Niestety, według wstępnych planów, tytuł ma trafić jedynie na Playstation 3 oraz Xboxa 360.

THQ informuje, że w Darksiders: Wrath of War, do dyspozycji użytkowników oddany zostanie ogromny, otwarty, świat gry. Co ciekawe, do wykorzystania gracze będą mieli zarówno średniowieczny oręż jak również współczesne bronie. Ale po kolei...

Fabuła zapowiada się niezwykle interesująco. W przyszłości, na Ziemię zostają zesłani czterej jeźdźcy apokalipsy. Niedługo potem, boscy mocodawcy odwracają się od swych wysłanników. Gracz wcieli się w jednego z jeźdźców i rozpocznie długą drogę na ścieżce zemsty.

Na temat gry, głos zabrał sam prezes THQ, Kelly Flock. Według jego słów w Darksiders: Wrath of War na graczy czekać będzie mnóstwo nowości - doskonała grafika, prosty system walki oraz przyjazny inteface. Innymi słowy - standard.

Warto dodać, że przy produkcji gry pracuje Joe Madureira, legendarny twórca komiksów jak "X-Men" oraz "Battle Chasers". Mamy nadzieję, że współpraca artysty przełoży się na obiecywaną jakość produktu.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Darksiders: Wrath of War trafi na rynek. Pierwsze, nieoficjalne informacje, wskazują na 2008 rok. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści!