E3: Turok Rebirth w lutym 2008 roku

Dość nieoczekiwane wieści z konferencji Disney Interactive, z targów E3 Media & Business Summit w Santa Monica. Josh Holmes z Propaganda Games ogłosił dokładną (sic!) datę premiery Turok Rebirth.

Oficjalnie wiadomo, że Turok Rebirth trafi na zachodni rynek 5 lutego 2008 roku. Gra ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Jak na razie nie ma planów wydania tytułu na PC.

Turok Rebirth przeniesie użytkowników w daleką przyszłość. Gracz wcieli się w rolę członka elitarnej grupy komandosów, która została wysłana by zgładzić nijakiego Rolanda Caina. Oczywiście plan bierze w łeb - statek, na pokładzie którego przylatuje drużyna, zostaje zestrzelony, a większość jego załogi ginie w katastrofie. Jednym z ocalałych jesteś Ty. Oczywiście musisz dokończyć zadanie...

Gra tworzona jest na silniku Unreal Engine 3. Autorzy zapowiadają, że użytkownicy będą mogli wybrać kilka form rozgrywki - zarówno powolną eliminację wrogów z ukrycia, jak i masową ich eksterminację.

W kogo przyjdzie nam ładować tony ołowiu? Przede wszystkim w ogromne dinozaury. Nie zabraknie jednak i mniej wymagających przeciwników, ot, choćby żołnierzy Caina.