E3: Wydawca Metal Gear Solid kontra cena PlayStation 3

Konami uważa, że ostatnia obniżka ceny PS3 nie podniesie znacząco sprzedaży konsoli. Po tym oświadczeniu można się spodziewać, że najnowszy produkt firmy, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, może zostać wydany także na konkurencyjne platformy.

Kazumi Kitaue, szef działu konami na Amerykę Północną i Europę, uważa stu dolarową obniżkę ceny PS3 za zdecydowanie za niską. Twierdzi też, że posunięcie Sony nie przyniesie firmie zbyt wielu nowych klientów. Na koniec dodaje, że za podobną kwotę można nabyć dobrej klasy komputer.

Metal Gear Solid 4 oficjalnie wciąż jest projektem przeznaczonym wyłącznie na PlayStation 3. Kitaue zaznacza jednak, że firma może wziąć pod uwagę także konkurentów.

Tymczasem, z różnych źródeł wynika, że obniżka ceny PS3 jednak "działa". Widać to chociażby na przykładzie serwisu aukcyjnego Amazon. Po wprowadzeniu promocji, sprzedaż konsoli znacznie wzrosła. Wraz z tym, zwiększył się również popyt na wszystkie akcesoria związane z PS3.

Swoją drogą, Sony powinno teraz szybko robić print screeny z wynikami sprzedaży i wysyłać je na e-maila szefa Konami. Może tak uda się go przekonać do pozostania z projektem Metal Gear Solid wyłącznie na PS3...