EA GAMES – szczegóły na temat prezentowanych na E3 gier

Poza opisywanymi wcześniej grami sportowymi, na targach E3 firma Electronic Arts zaprezentowała jeszcze 11 innych tytułów, na temat których wydawca udostępnił dodatkowe informacje.

Najbardziej oczekiwaną grą w ofercie EA jest zdecydowanie The Sims 2, która na pewno stanie się przebojem tego roku (o ile wydawca dotrzyma terminu). Do miana przebojów będą też pretendować kolejne odsłony wojennych strzelanin Battlefield i Medal of Honor oraz nowe gra o przygodach Harrego Pottera - Harry Potter i więzień Azkabanu. Warto też zwrócić uwagę na dwa tytuły osadzone w świecie trylogii Tolkiena – fabularną 'The Lord of the Rings: The Third Age' i strategię 'The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth'. Poniżej pełna lista oprezentowanych gier wraz ze krótkimi opisami.

GoldenEye: Rogue Agent

GoldenEye: Rogue Agent łamie wszelkie schematy, zapraszając do zabawy w roli czarnego charakteru – zdradzieckiego agenta MI6 aspirującego do słynnego statusu 00. Agent, w którego się wcielamy zostaje zwerbowany przez Aurica Goldfingera, przechodząc na złą stronę włącza się do bezlitosnej walki przeciwko Dr. No. Stawką jest przejęcie kontroli nad podziemnym światem znanym z filmów o agencie Bondzie.

Podczas brutalnego starcia z Dr. No stracisz oko, które zostanie zastąpione syntetycznym organem w kolorze złota – stąd przydomek 'GoldenEye'. Akcja gry będzie toczyć w wielu egzotycznych zakątkach świata. GoldenEye: Rogue Agent zapowiadana jest na jesień tego roku w wersjach na konsole PlayStation 2, Xbox oraz Nintendo GameCube.

Battlefield 2 (PC) & Battlefield: Modern Combat (PS2)

W drugiej odsłonie popularnej serii Battlefield akcja gry zostaje przeniesiona na współczesne pola bitwy. W stosunku do Battlefield 1942, usprawnione zostaną rozgrywki drużynowe, a gra umożliwi wykorzystanie w wojennych zmaganiach najbardziej zaawansowanych technologii. Całkowicie nowy silnik gry oraz system fizyki sprawią, że współczesne pole walki będzie wyglądać niezwykle realistycznie. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych 30 najnowocześniejszych pojazdów, a w rozgrywkach sieciowych będzie mogło wziąć udział do 100 graczy jednocześnie. Battlefield: Modern Combat – wersji gry na konsolę PS2 będzie mogło natomiast brać udział do 24 graczy jednocześnie. Wersja konsolowa gry pojawi się jesienią tego roku, a na PC w przyszłym.

Catwoman

Jest to klasyczna opowieść o zdradzie i zemście. Akcja gry nawiązuje do filmu o tym samym tytule, który już wkrótce trafi na ekrany kin dzięki studiu Warner Bros. Pictures. W grze wcielimy się w tytułową bohaterkę Catwoman, której rolę w filmie gra Halle Berry. Fabuła filmu i gry została oparta na komiksach DC i opowiada historię Patience Phillips - młodej kobiety zamordowanej przez swoich pracodawców krótko po odkryciu przez nią ich mrocznej tajemnicy. Bohaterkę przywraca do życia rzadki, egipski kot. Od tego momentu Patience staje się Catwoman. Główna bohaterka jest niesamowicie zwinna - potrafi m.in. skakać po dachach, chodzić po ścianach oraz wykorzystywać swoje kocie zmysły, by z gracją unikać kul przeciwników. Podczas rozgrywki bohaterka będzie używać pejcza, dzięki któremu może wykonywać akrobacje powietrzne oraz wykorzystywać w walce różne elementy otoczenia. Akcja zostanie podzielona na wiele poziomów rozgrywających się w siedmiu zróżnicowanych lokacjach przeniesionych do gry prosto z filmowego planu. Catwoman zostanie wydana latem w wersji na PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube, Game Boy Advance.

Def Jam Fight For NY

Popularna bijatyka, w której gracz wcieli się w postać bezwzględnego ulicznego wojownika, walczącego o panowanie nad nowojorskim podziemiem. Gra zaproponuje całkowicie nowy system walki oraz możliwość wykorzystywania rozmaitych broni. Środowisko gry będzie całkowicie interaktywne, a podczas rozgrywki stosować będzie można pięć niepowtarzalnych stylów walki. Co ciekawe, style można dowolnie łączyć, tak więc w grze dostępnych będzie wiele różnych kombinacji, które pozwolą graczom podbić ulice Nowego Jorku. Def Jam Fight For NY umożliwiać będzie wybór spośród ponad 40 najbardziej znanych artystów i osobowości świata muzyki hip hop. Pojawią się m.in. Busta Rhymes, Carmen Electra, Lil' Kim, Ludacris, Method Man, Redman, Sean Paul, Slick Rick, Snoop Dogg oraz wielu innych. Gra Def Jam Fight For NY zostanie wydana i będzie dystrybuowana przez Electronic Arts w wersjach na konsole PlayStation 2, Xbox oraz GameCube. Premiera zapowiadana jest na wrzesień 2004 roku.

Harry Potter i więzień Azkabanu

W porównaniu do innych gier opowiadających o przygodach nieletniego czarodzieja, w najnowszej części jego przygód gracze po raz pierwszy zyskają możliwość sterowania całą trójką przyjaciół ze szkoły magii – w skład drużyny wejdą bowiem, Ron Weasley, Hermione Granger oraz sam Harry Potter. Gracz będzie przełączał się między bohaterami i pokona wszelkie przeszkody oraz wrogów, wykorzystując w tym celu poszczególne umiejętności swoich postaci. Trójka przyjaciół będzie musiała połączyć swoje siły i opanować szereg nowych zaklęć. Trzeba będzie zmierzyć się z niebezpiecznym zbiegiem - Syriuszem Blackiem czy przerażającymi dementorami Azkabanu - strażnikami więzienia Azkaban. Zadaniem graczy będzie rozwiązanie tajemnicy Syriusza Blacka i jego ucieczki z więzienia dla czarodziejów. Podczas rozgrywki gracze napotkają również na swojej drodze mnóstwo nowych postaci i stworzeń, będą latać na hipogryfie i odkryją wszelkie zakątki Hogwartu dzięki tajemniczej mapie huncwotów. W wersji przeznaczonej na PS2 będzie dostępnych także sześć mini-gier przeznaczonych dla posiadaczy kamery EyeToy. Harry Potter i więzień Azkabanu zostanie wydana już w czerwcu w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube i Game Boy Advance.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth

Nowa, osadzona w świecie trylogii Tolkiena strategia czasu rzeczywistego, która pozwoli nam dowodzić zarówno armiami dobra jak i ciemności. Niezależnie od tego czy staniesz po stronie dobra czy zła, będziesz dowodzić ogromnymi armiami w epickich kampaniach rodem z filmowej trylogii. Pełna kontrola walczących o losy Śródziemia jednostek, sterowanie ulubionymi bohaterami i postaciami oraz zarządzanie produkcją i zasobami to główne cechy gry. Los świata żywych leży w twoich rękach. The Lord of the Rings, The Battle for Middle-earth trafi do jesienią w wersji na PC.

The Lord of the Rings, The Third Age

Pierwsza gra fabularna na konsole osadzona w świecie Władcy Pierścieni, w której gracze będą mogli wcielić się w postaci zarówno służące dobru jak i złu. Podczas rozgrywki odwiedzimy znane, a także rzadko pokazywane lokacje i będziemy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach, które mogą przesądzić o losie Śródziemia. Na swojej drodze gracze napotkają demonicznego Balroga w kopalniach Morii, obronią upadłe miasto Osgiliath oraz spróbują zniszczyć Helmowy Jar. The Lord of the Rings, The Third Age trafi na rynek jesienią tego roku w wersjach na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube oraz Game Boy Advance.

Medal of Honor Pacific Assault

Wojenna strzelanina, która pozwoli graczom wziąć udział w działaniach zbrojnych w okresie II wojny światowej na Pacyfiku. Jako Tommy Conlin, szeregowiec piechoty morskiej, gracz musi przetrwać zmasowany atak na Pearl Harbor, by następnie wziąć udział w krwawej kampanii prowadzonej przeciwko japońskim dążeniom do dominacji na Pacyfiku - od ataku na Pearl Harbor, po kluczową bitwę z japońskimi siłami na wyspie Tarawa. Premiera gry Medal of Honor Pacific Assault została ustalona na jesień tego roku. Gra będzie dostępna wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

The Sims 2

Druga generacja najpopularniejszej na świecie serii symulacji życia, umożliwi pokierowanie Simami przez okres całego życia. A co najciekawsze - dzięki wprowadzeniu do gry genetyki, twoje Simy będą przekazywać swoje DNA kolejnym pokoleniom. Każdy wybór będzie istotnie lub wręcz radykalnie wpływał na żywot Simów. Premiera gry przewidziana jest na jesień 2004 roku.

The URBZ: Sims in the City (tytuł roboczy)

Simy przeprowadzają się do miasta, gdzie zawsze coś się dzieje – a ich głównym zadaniem w grze będzie utrzymanie dobrej reputacji. Mieszkające w mieście Simy nazywane są Urbz i w trakcie rozgrywki będą musiały zdobywać zaufanie swoich pracodawców pracując w barze sushi, 'dziupli' z kradzionymi samochodami czy też w sklepie z fajerwerkami z przemytu. Sukces w pracy oznacza awans, a tym samym dostęp do nowych zachowań towarzyskich i akcesoriów przydatnych w prowadzonym stylu życia. Pokaż swoje prawdziwe oblicze stylizując twoich pupili, dzięki niesamowitym możliwościom zupełnie nowego systemu postaci. Udaj się do klubu nocnego w centrum lub przejedź się metrem i zdobądź nowe umiejętności, a także przedmioty dla swojego wspaniałego mieszkanka. Od ciebie zależy, czy twoje Simy zostaną grubymi rybami czy po prostu znikną w tłumie innych mieszkańców. Liczy się renoma - żyjesz w mieście marzeń, które nigdy nie zasypia. The URBZ: Sims in the City pojawi się jesienią tego roku w wersjach na PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube oraz Game Boy Advance.