EA Mythic: Nie chcemy zdetronizować World of Warcraft

W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, szef produkcji Warhammer Online stwierdził, że celem jego firmy nie jest zdetronizowanie jednego z najpopularniejszych MMO, czyli World of Warcraft. Warhammer Online: Age of Reckoning ma być po prostu "najlepszą grą tego typu wydaną w historii".

Łatwo powiedzieć. Jak przyznaje Attaba Rahim, przedstawiciel EA Mythic, nowy Warhammer ma wnosić do świata gier MMO wiele świeżości i polotu. Gra ma być adresowana do znacznie szerszej grupy odbiorców niż ma to miejsce w przypadku WoWa. Rahim nie sprecyzował jednak, jakich dokładnie odbiorców miał na myśli.

Jego zdaniem Warhammer Online: Age of Reckoning nie będzie "rewolucją" ale "ewolucją" w świecie gier MMO. Wszystko ma być tam podobne do tego co widzieliśmy do tej pory, jednak o klasę lepsze.

Wiadomo, że przed EA stoi bardzo trudne zadanie. ma na rynku ugruntowaną pozycję i przynosi miliony dolarów zysku miesięcznie. Za te pieniądze ciągle ulepsza swoje dzieło wydając kolejne łatki. Twórcom Warhammera będzie więc bardzo trudno wymyślić coś takiego, czego jego konkurenci nie będą mogli po prostu dodać w kolejnym patchu.

Jedno jest pewne. Druga taka gra na rynku znacznie poprawiłaby konkurencję a to jak wiadomo, musi wpłynąć korzystnie na jakość. Czekamy więc z niecierpliwością na premierę dzieła EA Mythic.