EA a PlayStation 3

Nie od dziś wiadomo, że Electronic Arts celuje raczej w dochodowe przedsięwzięcia. Tytan branży gier komputerowych bynajmniej nie przejmuje się ciemnymi chmurami, które, według specjalistów, powoli zbierają się nad PlayStation 3. Wręcz przeciwnie.

EA a PlayStation 3

Madden NFL 07

Firma z dumą ogłosiła, że wraz z najnowszą maszynką Sony, na rynek trafiły aż trzy produkty sygnowane logiem EA - Madden NFL 07, Need For Speed: Carbon i Tiger Woods PGA Tour 07.

Każdy z nich przygotowany został w efektownym formacie high-definition i w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez potężny procesor CELL. Oczywiście każdy z produktów wykorzystuje też możliwości pada SIXAXIS.

To jednak nie koniec. EA zamierza rozszerzyć swoją ofertę dla posiadaczy PS3. W grudniu na rynek trafią EA SPORTS Fight Night Round 3, a następnie NBA STREET Homecourt i Def Jam: ICON.

Frank Gibeau, wiceprezes wykonawczy amerykańskiej filii EA nie szczędził słów uznania dla PS3: "Przed nami nowa era konsol. Od dziś liczą się wyłącznie wspaniałe gry".

Pytanie - czy z tego wynika, że gry wydane poprzednio i na PC nie są "wspaniałe"? A co pan powie o Simsach panie Frank? Rani pan serca wielu graczy.