EA o Gears of War: "Nic nowego"

Po sieci krąży wiadomość, która sprawia, że większość graczy pokłada się ze śmiechu przed monitorami. Jeden z przedstawicieli prawdziwego kolosa rynku rozrywki elektronicznej wypowiedział się w sprawie najnowszego megahitu Microsoftu. Tylko spójrzcie...

EA o Gears of War: "Nic nowego"

Gears of War - mniej innowacyjny niż kolejna FIFA?

Wypowiedź, która sprawia, że gracze na całym świecie wpadają w wesoły nastrój padła z ust Alaina Tascana, szefa Electronic Arts Montreal.

Ów pan postanowił w kilku zdaniach wyrazić, co myśli o najnowszym dziele studia Epic Games. Powiedział: "Czym jest Gears of War? Cóż, myślę, że tytuł ten nie wnosi do gatunku shooterów żadnych innowacji. Absolutnie zero."

Dodał przy tym, że znakomite recenzje jakie GoW zbiera w Stanach Zjednoczonych spowodowane są przede wszystkim świetną oprawą graficzną tytułu. Otoczka fabularna praktycznie nie ma znaczenia. Sama gra nie należy również do zbyt innowacyjnych.

Sytuację przedstawił w postaci dość niefortunnej anegdoty: "gdy poznajesz w barze atrakcyjną dziewczynę, jej inteligencja (w tym wypadku grywalność) będzie tylko dodatkiem..."

Cóż, gdyby tę opinię przedstawił ktoś inny, nie przedstawiciel jednego z oddziałów największej na świecie "fabryki gier", zapewne przeszłaby bez echa... A tak? Nawet jeśli jest słuszna, to powoduje przede wszystkim salwy śmiechu.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem GoW koniecznie zajrzyjcie pod ten adres.