EA oferuje 2 miliardy dolarów za Take-Two. Bezskutecznie

Ledwie świat zdążyła obiec wiadomość, iż Electronic Arts zaoferował olbrzymią kwotę 2 miliardów dolarów za firmę Take-Two, a już znamy jej finał. Druga strona potencjalnego układu stanowczo odmówiła.

Wszystko zaczęło się od oferty Elecronic Arts i oficjalnej notatki prasowej jaką firma opublikowała w sieci. EA ogłosiło chęć kupna Take-Two po cenie 26 dolarów za jedną akcję firmy. Jest to cena o 64% wyższa od tej, jaką akcje wydawcy GTA miały 15 lutego podczas zamknięcia sesji NASDQ.

EA oferuje 2 miliardy dolarów za Take-Two. Bezskutecznie

Take-Two pokłada wielkie nadzieje w Grand Theft Auto IV

Oznaczało to, że Electronic Arts jest gotów zapłacić za Take-Two kwotę rzędu 2 miliardów dolarów. Niestety oferta nie zostanie, przynajmniej na razie, sfinalizowana. Firma Take-Two postanowiła nie czekać długo i od razu odpowiedziała na propozycję EA.

Zobacz również:

Aktualna odpowiedź brzmi "absolutne nie". Przedstawiciele Take-Two dali do zrozumienia, że cena zaproponowana przez Electronic Arts nie jest adekwatna do sytuacji. Przypomnijmy, że od premiery wydawanego przez Take-Two GTA IV dzieli nas zaledwie nieco ponad miesiąc.

Przedstawiciele Take-Two zaproponowali EA aby firma póki co wstrzymała się z propozycjami i poczekała na premierę Grand Theft Auto IV.