EA oraz Sony bronią jakości PlayStation 3

O tym, że firma Sony będzie zaciekle bronić hipotezy o wyższości swojej konsoli nad konkurencją, mogliśmy się spodziewać. Jednakże ostatnio, w obronie jej sprzętu stanęła również firma Electronic Arts. Oba konsorcja utrzymują, że PlayStation 3 w niczym nie ustępuje rynkowym rywalom. Zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i o jakość sprzętu.

Całe zamieszanie rozpoczęli dziennikarze z USA Today twierdząc, że najnowsza produkcja EA - NFL 08 - działa nieporównywalnie szybciej na konsoli 360. Różnica w FPS'ach była ogromna. Microsoftu uzyskała ich 60, podczas gdy maszyna jedynie 30.

EA zareagowała oświadczając, że zna powody dla których tak się dzieje. Zdaniem ekspertów różnica ta wynika przede wszystkim z tego, że twórcy gier pracują nad tytułami na konsolę Microsoftu już ponad 3 i pół roku. Jednocześnie prace nad grami na PlayStation 3 mogły ruszyć niewiele ponad rok temu. Co za tym idzie - Xbox 360 jest dużo lepiej poznany a więc i gry są bardziej do niego dostosowane.

Całemu zamieszaniu nie pozostawało obojętne również Sony. Przedstawiciele japońskiego giganta oświadczyli, że z ich konsolą jest wszystko w porządku i że nie miała ona po postu jeszcze okazji zademonstrować każdej swojej zalety. Ma się to stać jednak już niebawem - przy okazji premiery gry Heavenly Sword.

Kolejne oskarżenia pod adresem PlayStation 3 i kolejna obrona. O tym czy Sony ma racje, przekonamy się już lada dzień. Jeśli oczywiście Heavenly Sword okaże się hitem...