EA oraz Sony bronią jakości PlayStation 3

O tym, że firma Sony będzie zaciekle bronić hipotezy o wyższości swojej konsoli nad konkurencją, mogliśmy się spodziewać. Jednakże ostatnio, w obronie jej sprzętu stanęła również firma Electronic Arts. Oba konsorcja utrzymują, że PlayStation 3 w niczym nie ustępuje rynkowym rywalom. Zarówno jeśli chodzi o wydajność jak i o jakość sprzętu.

Całe zamieszanie rozpoczęli dziennikarze z USA Today twierdząc, że najnowsza produkcja EA - NFL 08 - działa nieporównywalnie szybciej na konsoli Xbox 360. Różnica w FPS'ach była ogromna. Konsola Microsoftu uzyskała ich 60, podczas gdy maszyna Sony jedynie 30.

EA zareagowała oświadczając, że zna powody dla których tak się dzieje. Zdaniem ekspertów różnica ta wynika przede wszystkim z tego, że twórcy gier pracują nad tytułami na konsolę Microsoftu już ponad 3 i pół roku. Jednocześnie prace nad grami na PlayStation 3 mogły ruszyć niewiele ponad rok temu. Co za tym idzie - Xbox 360 jest dużo lepiej poznany a więc i gry są bardziej do niego dostosowane.

Całemu zamieszaniu nie pozostawało obojętne również Sony. Przedstawiciele japońskiego giganta oświadczyli, że z ich konsolą jest wszystko w porządku i że nie miała ona po postu jeszcze okazji zademonstrować każdej swojej zalety. Ma się to stać jednak już niebawem - przy okazji premiery gry Heavenly Sword.

Kolejne oskarżenia pod adresem PlayStation 3 i kolejna obrona. O tym czy Sony ma racje, przekonamy się już lada dzień. Jeśli oczywiście Heavenly Sword okaże się hitem...


Zobacz również