EA planowało wydanie Dead Space 2 na Nintendo Wii

Electronic Arts pracowała nad wersją Dead Space 2 przeznaczoną dla konsoli Wii. Ostatecznie z planów nic nie wyszło, a sam projekt upadł zanim nawet został ogłoszony. Nie są znane przyczyny dla których EA zrezygnowało z wydawania Dead Space 2 na konsolę firmy Nintendo.

Rewelacje te pojawiły się na dwóch profilach w serwisie LinkedIn, należących do twórców gier. Gerry Sakkas oraz Matt Spriggens podali tę wiadomość niezależnie od siebie. Pierwszy z nich pracuje dla Electronic Arts, z kolei Spriggens twierdzi, że miał być odpowiedzialny za projektowanie poszczególnych poziomów w Dead Space 2 dla Wii.

W przeszłości na Nintendo Wii ukazała się gra Dead Space Extraction. Nie spotkała się ona jednak z przychylnymi recenzjami ekspertów, co przełożyło się na kiepską sprzedaż samej gry.

Ponadto Spriggens poinformował, że Electronic Arts swego czasu pracowała nad drugą częścią gry o Simpsonach. Podobnie jak w przypadku Dead Space 2 dla konsoli Wii - nic z tego jednak nie wyszło.

Dead Space 2 jest kontynuacją jednego z największych hitów 2008 roku. Jest to nietypowa gra akcji TPP w klimacie science-fiction, w której odnajdziemy także cechy charakterystyczne dla survival horrorów. Głównym celem gracza jest walka z mutantami i przetrwanie w fikcyjnym uniwersum. Gra ukazała się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jej polska premiera miała miejsce 28 stycznia.