EA planuje trzy nowe tytuły sportowe

EA Sports chce rozszerzyć swoją ofertę o kolejne gry komputerowe. Wiemy już, że jedna z nich będzie związana z piłką nożną.

Podczas spotkania EA Season Opener, dyrektor Electronic Arts ds. nowych marek Dale Jackson poinformował, że wydawca pracuje obecnie nad trzema nowymi tytułami związanymi ze sportem.

Nie jest jasne, nad jakimi grami pracuje EA Sports. Istnieją już gry dotyczące najbardziej popularnych w USA dyscyplin - koszykówki (NBA), futbolu amerykańskiego (NFL) czy hokeja (NHL). Jest też lubiana na całym świecie piłkarska seria FIFA.

Jackson powiedział, że nie powinno się ograniczać tylko do wybierania jakiegoś sportu i robienia o nim gry. Dodawał, że możliwości w przypadku gier sportowych są bardzo szerokie.

Podczas spotkania mówił m.in. o sportach ekstremalnych, wskazując, że EA chciałoby zwrócić na nie większą uwagę. Producent wydaje jak na razie tytuły, takie jak Skate (konkurencja dla Tony Hawk Pro Skater) i SSX - seria gier o snowboardzie.

Dyrektor EA ds. gier piłkarskich Cam Weber poinformował nas, że co najmniej jedna z gier będzie związana z piłką nożną. Szczegóły? Dał jedynie do zrozumienia, że będzie to coś, czego nie robiliśmy nigdy wcześniej. Może więc długo oczekiwana gra TPP w trybie "jednego piłkarza"?

Na oficjalną prezentację nowych tytułów przyjdzie nam poczekać do początku roku 2012.