EA podbija Azję: firma kupiła J2MSoft

Electronic Arts właśnie postawiło kolejny krok na drodze podboju rynku azjatyckiego. Firma kupiła koreańskie studio J2Msoft specjalizujące się w projektowaniu gier sieciowych.

Electronic Arts poinformowało o zakupie J2Msoft, koreańskiego dewelopera gier sieciowych. Zakupiona firma znana jest na rynku lokalnym z takich produkcji jak RayCity, Taan i Debut. Electronic Arts chce by kontynuowała rozwój własnych marek oraz zajęła się produkcją nowych tytułów.

"To ważny i znaczący krok, który pozwoli realizować plan tworzenia i publikowania gier online w Azji" - powiedział Jon Niermann, prezes EA w Azji.

Warto dodać, że EA na początku tego tygodnia wykupiła innego azjatyckiego producenta gier - NetDragon Websoft. Firma ma zająć się wyprodukowaniem MMORPG na bazie starego hitu Dungeon Keeper.

EA coraz bardziej angażuje się w azjatycki rynek. Firma wydała już na nim swoją serię gier sportowych, w tym FIFA Online i NBA Street Online. Aktualnie koncern pracuje również nad specjalnymi wersjami takich gier jak Warhammer: Age of Reckoning, Need For Speed i Battlefield Heroes.