EA prezentuje Dead Space Extraction na Wii

Electronic Arts zapowiedziało, że już jesienią bieżącego roku na półki sklepowe trafi najnowsza wersja gry Dead Space przeznaczona na konsolę Nintendo Wii.

Dead Space, która okazała się jedną z największych niespodzianek ubiegłego roku, doczeka się swojego następcy. Okazuje się jednak, że będzie nim tytuł przeznaczony na bardzo "familijną" konsolę Nintendo Wii. Produkt trafi na półki sklepowe pod nazwą Dead Space Extraction.

Fabuła Dead Space Extraction zostanie umieszczona przed wydarzeniami, które miały miejsce na pokładzie statku górniczego USG Ishimura z gry Dead Space. Poznamy historię grupy kolonistów, którzy desperacko będą uciekać przed przerażającymi stworzeniami w małej, górniczej kolonii Aegis VII, znajdującej się gdzieś na peryferiach galaktyki. Będziemy mogli wcielić się w bohaterkę, która po tym, jak większość jej załogi przemieni się w straszliwe monstra, stanie się jedyną nadzieją na ocalenie dla tych, którym uda się pozostać przy życiu i nie postradać zmysłów z przerażenia. Nowe postaci, rodzaje broni, zagadki i możliwość zabawy w kooperacji - tego w Dead Space Extraction z pewnością nie zabraknie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przygotować Dead Space specjalnie na konsolę Wii. Nintendo może popisać się wspaniałą historią, jeżeli chodzi o gatunek horroru i cieszy nas, że tradycja ta zostanie podtrzymana dzięki Dead Space Extraction" - powiedział Glen Schofield, producent wykonawczy. - "W trakcie tworzenia oryginalnego Dead Space doszliśmy do wniosku, że wciąż mamy jeszcze bardzo wiele do opowiedzenia. Dead Space Extraction jest tego wynikiem, w którym z całą pewnością nie zabraknie krwi i klimatu grozy. Tego właśnie oczekują fani.?