EA przedstawia Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1943

Firma Electronic Arts zapowiedziała dwa zupełnie nowe tytuły ze znanej serii gier wojennych Battlefield. Wiadomo, że w produkcji znajdują się Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1943.

W ubiegłym tygodniu Electronic Arts ucięło wszelkie spekulacje na temat zakończenia serii Need for Speed i zapowiedziało, że w produkcji znajdują się kolejne trzy gry z serii: Shift, World Online oraz Nitro (artykuł: Need for Speed Shift, World Online oraz Nitro - nowe tytuły NFS od Electronic Arts).

Teraz firma ogłosiła kolejne świeże projekty: Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1943.

Battlefield: Bad Company 2 to bezpośrednia kontynuacja wielkiego hitu z minionego roku. Gracze ponownie dołączą do oddziału żołnierzy i wezmą udział w działaniach wojennych na wielką skalę. Wiadomo, że za grafikę tytułu odpowiedzialny będzie silnik Frostbite, który sprawdził się w pierwszej części Battlefied: Bad Company. Kontynuacja dostępna będzie w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

EA przedstawia Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1943

Battlefield: Bad Company 2

Ponadto równolegle powstaje projekt zatytułowany Battlefield 1943. Jego kluczowym elementem ma być tryb zabawy wieloosobowej obsługujący do 24 graczy jednocześnie. Użytkownicy zostaną przeniesieni w realia II Wojny Światowej, aby wziąć udział w trzech historycznych bitwach - w rejonie Guadalcanal, Wake Island i Iwo Jimy. Będzie można korzystać z autentycznych rodzajów broni oraz ówczesnych maszyn bojowych. Battlefield 1943 pojawi się jeszcze w tym roku i będzie dostępny na PC oraz Xboksa 360 i PlayStation 3. Warto dodać, że wersja konsolowa dystrybuowana będzie odpowiednio za pośrednictwem Xbox LIVE i PS Store.

EA przedstawia Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 1943

Battlefield 1943

Więcej informacji na temat marki Battlefield znajduje się na oficjalnej stronie Electronic Arts.