EA rozdaje Sim City w ramach akcji charytatywnej

Projekt One Laptop Per Child (OLPC) ma na celu pomóc młodym ludziom z krajów rozwijających się w dostępie do nowych technologii. Właśnie rusza pierwsza charytatywna inicjatywa pod jego egidą, czyli "Give one, Get one". Electronic Arts zdecydowała się pomóc organizatorom i do każdego komputera dorzucać będzie grę Sim City.

Projekt OLPC został zapoczątkowany w 2005 roku przez Nicholasa Negroponte. Marzeniem założyciela była sprzedaż tanich komputerów, które kupowałyby kraje rozwijające się i rozdawały dzieciom mieszkającym na ich terenie. Chodziło o to, aby młodym ludziom z biedniejszych regionów świata ułatwić dostęp do nowych technologii.

Niestety pomysł okazał się niewypałem. Negroponte uzyskał tylko jedne duże zlecenie na dostawę komputerów do Ekwadoru. To zmusiło go do przekształcenia całego projektu i nadaniu mu bardziej filantropijnych kształtów.

Sim City w pomocy OLPC

Sim City w pomocy OLPC

Niejako dzieckiem tego przekształcenia jest akcja "Give one, Get one" Polega ona na tym, że ludzie ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady mają możliwość zakupienia dwóch komputerów. Jeden zatrzymują dla siebie, drugi zaś jest prezentem dla dziecka z biedniejszego kraju.

Całą, niewątpliwie szczytną akcję, popiera Electronic Arts. Amerykański gigant zdecydował się do każdego komputera dokładać grę Sim City. Ze względu na jej charakter, ma ona pomóc młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności planowania, zarządzania oraz kierowania finansami.

Pozwoli ona również na połączenie nauki z zabawą. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia osób, które stykają się z komputerami po raz pierwszy. Jak zapewnia przedstawiciel EA, jego firma jest dumna z możliwości włączenia się w akcję.

"Give one, Get one" potrwa od 12 do 26 listopada. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę organizacji.


Zobacz również