EA straszy graczy Spore?

Do bardzo niepokojącej sytuacji doszło na oficjalnym forum gry Spore. Moderatorzy serwisu zagrozili użytkownikom gry Spore poważnymi karami, ze skasowaniem konta włącznie. Wszystko przez dyskusje nad DRM chroniącym tytuł.

Jeden z tematów umieszczonych na forum został zamknięty przez moderatora. Jak się okazuje wątek dotyczył DRM jaki chroni grę Spore. Administratorzy forum napisali, że temat ten był już dyskutowany wcześniej i nie ma potrzeby ciągnięcia tego wątku dalej.

Założyciel tematu został również poinformowany, że w przypadku podjęcia dalszych prób dyskusji o DRM jego konto do gry Spore może zostać zablokowane.

Electronic Arts zdążyło już skomentować całą sprawę. Zdaniem przedstawiciela firmy musiało dojść do zwyczajnego nieporozumienia.

"Żadne konto nie zostanie zablokowane. Każdy gracz może dyskutować na dowolny temat. Musi jedynie przestrzegać podstawowych zasad dobrego wychowania i robić to w sposób kulturalny."

Przypomnijmy, że DRM chroniące grę Spore pozwala jedynie na trzykrotną aktywację tytułu. To właśnie to ograniczenie wzbudziło największy sprzeciw fanów. Kolejną restrykcją wynikającą z postanowień cyfrowego zarządzania prawami autorskimi jest możliwość stworzenia tylko jednego konta do gry przypadającego na jedną kopię dzieła.

EA zapowiedziało, że zamierza w niedługim czasie znieść niektóre ograniczenia nakładane przez DRM.


Zobacz również