EA: świat Mirror's Edge jeszcze nie umarł

Prezes EA Games, Frank Gibeau, sprostował niedawne doniesienia wskazujące na zaprzestanie prac nad kontynuacją Mirror's Edge. Jego zdaniem, Electronic Arts nadal pracuje nad nowymi pomysłami i udoskonala świat gry.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o doniesieniach wskazujących na zatrzymanie prac nad drugą częścią gry Mirror's Edge. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom 1UP, Frank Gibeau zdementował te pogłoski twierdząc, że "Mirror's Edge nadal jest niezwykle ważną pozycją w ofercie wydawniczej EA". Stwierdził on także, iż obecnie trwają prace koncepcyjne mające na celu obranie właściwej drogi rozwoju dla tej obiecującej produkcji. Cel jest jasny: sequel ma się sprzedawać dwa, trzy razy lepiej niż pierwszy Mirror's Edge.

Mirror's Edge jest bardzo dynamiczną i wyjątkową grą akcji, pełną elementów parkouru. Zachwyca wizualnymi fajerwerkami, ale nie jest pozbawiona błędów, które mogą prowadzić do frustracji. Gra spotykała się raczej z przychylnymi recenzjami, ale nie odniosła oczekiwanego sukcesu finansowego.

Kiedy więc możemy spodziewać się kontynuacji? Tego Frank Gibeau na razie nie zdradził. Jedno jest pewne: za produkcję Mirror's Edge odpowiada szwedzkie studio DICE - to samo, które pracuje nad Battlefield 3. W ciemno założyć można raczej, że to ten drugi tytuł jest obecnie priorytetem.