EA szykuje mocnego peceta za 699 dolarów

Znany na rynku elektronicznej rozrywki wydawca gier komputerowych, Electronic Arts, ogłosił, że zamierza przygotować dla amerykańskich klientów specjalną ofertę mocnego i taniego komputera do zabawy. Zestaw, który ma udźwignąć najnowszego Crysis: Warhead ma kosztować jedynie 699 dolarów.

Od pewnego czasu w sieci krążyły plotki o specjalnym pececie, który przygotowywany jest przez firmy Electronic Arts (znany wydawca gier komputerowych), Crytek (studio i producent gier), Nvidia (kolos na rynku sprzętowym) oraz UltraPC (grupa zajmująca się budowaniem zestawów komputerowych dla graczy). Teraz nareszcie pojawiły się konkretne informacje związane z projektem.

Wiadomo już, że Crysis Warhead PC trafi na rynek w momencie premiery Crysis Warhead, czyli 16 września bieżącego roku. Zestaw oferować będzie przede wszystkim trzy komponenty:

*Procesor: Intel Core Duo e7300 (@2.66GHz)

*Karta graficzna: Nvidia 9800GT

*RAM: 2GB

Autorzy projektu zapewniają, że taka konfiguracja sprzętowa stosowana była podczas testów Crysis Warhead. Podobno umożliwi ona zabawę na "wysokich" ustawieniach w tę grę i zaoferuje wyświetlanie obrazu z prędkością 30 klatek na sekundę. Warto dodać, że nie wiadomo na jakiej rozdzielczości testowano grę.

Przedstawiciele EA zapowiedzieli jednocześnie, że ich firma nie zamierza angażować się w rynek sprzętowy. Wydawca ma natomiast nadzieję, że jego starania uczynią zabawę w gry komputerowe znacznie przyjemniejszą.

Końcowa specyfikacja przedstawionego sprzętu zostanie podana w ciągu kilku dni.