EA tworzy FPSa w świecie Command & Conquer

Serwis Game Informer właśnie podał, że Electronic Arts planuje wydanie gry FPS osadzonej w świecie Command & Conquer. Na pierwszy rzut oka brzmi to całkiem ciekawie, jednak gdy przypomnimy sobie poprzednia taką próbę... Szybko można zmienić zdanie.

Niektórzy fani, a już na pewno ci interesujący się grami z cyklu C&C, zapewne pamiętają grę zatytułowaną Renegade. Było to "dzieło" wytwórni Westwood, shooter osadzony w uniwersum Command & Conquer. Niestety, wielka pomyłka.

EA tworzy FPSa w świecie Command & Conquer

Electronic Arts postanowiło podjąć drugą próbę. Wiadomo już, że nadchodząca gra Tiberium ma być FPSem w świecie C&C. Wzorem dla autorów ma być podobno Ghost Recon Advanced Warfighter.

Zobacz również:

  • FIFA od EA zmieni nazwę? Wiemy dlaczego
  • FIFA 22 - kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego? Poznaliśmy nowego komentatora

Na razie nie wiadomo nic więcej o przyszłej produkcji. Electronic Arts nie komentuje na razie prasowych doniesień, ale jeżeli coś faktycznie jest na rzeczy, to możemy spodziewać się reakcji firmy w najbliższym czasie.

Swoją drogą, taka gra mogłaby spowodować spore zamieszanie na rynku. Mamy tylko nadzieję, że nie powtórzy błędów swojej poprzedniczki...