EA vs. Valve - Dragon Age II znika z platformy Steam

Dragon Age II został wycofany z dystrybucji poprzez platformę Steam. Stało się tak z powodu konfliktu jaki narósł pomiędzy producentem gry a twórcą Steama

Dragon Age II nie jest już więc dostępny poprzez platformę Steam Stało się tak z powodu restrykcyjnych zasad wprowadzonych przez Valve.

"Niestety Steam ma szereg restrykcyjnych warunków, które ograniczają deweloperów w kwestii sprzedaży DLC. Żaden inny serwis nie prowadzi tego typu praktyk. W związku z tym, niektóre z naszych gier zostały usunięte z platformy Steam. Liczymy na to, że uda się wypracować jakieś porozumienie, które poskutkuje tym, że nasze produkcje wrócą na tą platformę" - powiedział serwisowi GamePro, David DeMartini - wiceprezes ds. e-commerce Electronic Arts.

Dragon Age II

Dragon Age II

Sedno problemu tkwi w nowym dodatku do Dragon Age II o nazwie Legacy. Możliwe jest bowiem dokonanie zakupu DLC z poziomu menu gry i zapłata specjalnymi punktami BioWare. Tymczasem zasady Steama, obligują twórców do kierowania na strony platformy.

Podobna sytuacja dotknęła w zeszłym miesiącu Crysis 2. Produkcja Crytek także zniknęła z platformy Steam. Miejmy nadzieję, że zwaśnione strony się dogadają, co zaowocuje powrotem Dragon Age II na Steama.