EA woli Dual Screena

Słynny kolos branży rozrywki komputerowej, Electronic Arts, postanowił zmienić swoją politykę dotyczącą konsolek przenośnych. Do tej pory koncern skupiał się na wspieraniu zabawki Sony - PSP, teraz, zwraca się ku osiągającej coraz lepsze wyniki sprzedaży maszynce Nintendo - Dual Screen.

EA woli Dual Screena
David Gardner, były szef EA Europe, a obecnie piastujący stanowisko wiceprezesa i COO międzynarodowych studiów developerskich EA, w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika MCV powiedział wprost:

"Nie ulega wątpliwości, że dotychczas EA stawiało bardziej na PSP. Myślę, że byliśmy podekscytowani technologią tego urządzenia, ale klienci dowiedli, że to czego w rzeczywistości pragną to rozrywka. Nie możemy zapominać, że to na czym powinniśmy się skupić to zabawa, dlatego EA włoży więcej wysiłku w gry przeznaczone na DSa - gry kreatywne, które naprawdę wykorzystają możliwości systemu"

Całkowita zmiana kursu czy też pozbawiona znaczenia zapowiedź związana z sukcesami rynkowymi DS-a? Przekonamy się wkrótce... Póki co katalog rynkowych zapowiedzi Electronic Arts na zabawkę Nintendo jest niemal pusty.