EA wstrzymało prace nad Mirror's Edge 2

EA postanowiło, że prace na kontynuacją gry Mirror's Edge, skandynawskiego studia DICE, zostaną wstrzymane. Wydawca nie jest zadowolony z wyników finansowych pierwszej części gry i mimo zaprezentowanego przez producentów prototypu Mirror's Edge 2, postanowił wstrzymać prace nad grą.

Na początku tygodnia Eurogamer podał, że EA postanowiło zatrzymać prace nad powstającą kontynuacją gry Mirror's Edge. Informacja ta pochodzie ze szwedzkiego serwisu pres2play.tv, gdzie ukazała się w grudniu 2010 roku.

Prace na Mirror's Edge 2 zostały zawieszone pomimo tego, że szwedzkie studio deweloperskie DICE odpowiedzialne za grę przedstawiło EA jej prototyp. Wydawca był nieugięty i w związku z niezadowalającymi wynikami pierwszej odsłony tytułu, postanowił na razie przerwać prace nad kontynuacją.

Jeszcze w połowie 2010 roku Patrick Soderlund z EA zapewniał, że mały zespół ludzi pracuje nad Mirros's Edge 2. Obecnie jednak, deweloperzy z DICE zostali prawdopodobnie skierowani do prac nad Battlefield 3, które może przynieś większe zyski.

Z zeszłorocznych wypowiedzi EA można wnioskować, że prace nad tytułem zostały jedynie wstrzymane i kiedyś firma powróci jeszcze do prac nad grą. Oczywiście nie jest to jednak pewne i zależy od wielu czynników.

Mirror's Edge jest bardzo dynamiczną i wyjątkową grą akcji pełną elementów parkouru. Zachwyca wizualnymi fajerwerkami, ale nie jest pozbawiona błędów, które mogą prowadzić do frustracji. Gra spotykała się raczej z przychylnymi recenzjami, ale nie odniosła oczekiwanego sukcesu finansowego.