EA zabija kreatywność?!

Spore zamieszanie wywołał wywiad Alaina Correza z redaktorami serwisu GameIndustry. Dyrektor wykonawczy UbiSoftu powiedział, że ewentualne przejęcie firmy przez Electronic Arts mogłoby być niebezpieczne zarówno dla niej, jak i całego przemysłu gamingowego. Podkreślił, że jest stanowczo przeciwny takiej ewentualności.

EA zabija kreatywność?!
Plotki na temat planowanego przejęcia UbiSoftu przez EA krążą już od dwóch lat. Wtedy to, EA próbowało zdobyć większość udziałów we francuskiej firmie. Transakcja w takim kształcie nie doszła do skutku. Mimo to, "elektronicy" wywalczyli aż 20% udziałów.

Obecną sytuację i kolejne starania EA dość ostro skomentował Alain Correz: "Ubisoft posiada możliwości, marki, studia i energię by funkcjonować na rynku samodzielnie. Myślę, że przyłączenie Ubisoftu do EA byłoby dla firmy niebezpieczne - mogłoby zabić jej kreatywność."

Zobacz również:

"Dowodem na to, że jesteśmy w stanie sobie samodzielnie poradzić, są sukcesy jakie odnieśliśmy na rynku w ciągu ostatnich 18-20 miesięcy" - dodał.

Zastrzegł też, że firma ma zamiar dalej się rozwijać. Aktualnie szuka mniejszych developerów, których mogłaby wchłonąć. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się studia, związane z gatunkami gier, których UbiSoft nie ma jeszcze w swoim portfolio.

W przyszłości koncern zamierza skupić się na tworzeniu gier sportowych i RPG. Czekamy na efekty!