EA zamyka oddział w Chicago

Studio EA Chicago, odpowiedzialne za takie tytuły jak Fight Night Round i Def Jam, zostanie zamknięte. Electronic Arts argumentuje tą decyzję zbyt małymi przychodami jakie ono przynosiło. Decyzja jest ostateczna.

Zamknięcie studia jest zapewne efektem reorganizacji związanej z nienajlepszą kondycją finansową firmy. Po opublikowaniu ostatniego bilansu zysków i strat zapowiedziało podjęcie kroków reorganizacyjnych, które pozwolą jej na zaoszczędzenie kilkudziesięciu milionów dolarów.

Firma nie ukrywa przesłanek związanych z zamknięciem swojego oddziału. Wyjaśniając przyczyny tej decyzji, wyraźnie zaznaczyła, że EA Chicago od paru lat nie przynosi spodziewanych zysków.

Nie wiadomo jeszcze co stanie się z projektami tworzonymi przez oddział z Chicago. Na razie spokojną przyszłość ma tylko Fight Night, który został przeniesiony do EA Sports. Nie wiadomo także co stanie się z ponad 150 pracownikami firmy zatrudnionymi w likwidowanym oddziale. Można mieć tylko nadzieję, że EA nie okaże się kompletnie bezduszną organizacją i nie zostawi ich "na lodzie".