EA zapowiada Dante's Inferno

Electronic Arts zapowiedziało nową grę twórców Dead Space. Mroczny tytuł Dante's Inferno powstaje na podstawie słynnego poematu autorstwa Dantego Alighieri.

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała, że jest w trakcie prac nad mrocznym tytułem Dante's Inferno. Gra przygotowana zostanie przez twórców bardzo dobrze przyjętego przez recenzentów horroru Dead Space, studio EA Redwood Shores.

Dante's Inferno ma być przygodową grą akcji, w której świat będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła nawiązuje do "Boskiej komedii" - średniowiecznego poematu autorstwa Dantego Alighieri. Ten niezwykle mroczny utwór opowiada historię podróży głównego bohatera, który aby odnaleźć ukochaną Beatrycze przemierza dziewięć kręgów piekieł.

"Nareszcie nastał czas, aby powstała gra na kanwie wielkiego dzieła literatury. W ten sposób twórczość Dantego będzie mogła zostać odkryta przez wiele osób, które nie miały z nią do czynienia. Jednocześnie nadarza się znakomita okazja do połączenia świetnej rozgrywki z równie dobrą fabułą." - powiedział Jonathan Knight, producent wykonawczy gry Dante's Inferno.

Więcej informacji na temat Dante's Inferno znajduje się na oficjalnej stronie tytułu. Na zachętę prezentujemy pierwszy trailer z gry: