EA zapowiada The Lord of the Rings: Conquest

Electronic Arts oraz Pandemic Studios zapowiedziały The Lord of the Rings: Conquest. Gra osadzona w fantastycznym świecie J.R.R. Tolkiena trafi na półki sklepowe już jesienią tego roku. Co zaoferuje?

The Lord of the Rings: Conquest tworzone jest przez Pandemic Studios. Ekipa ma na swoim koncie takie tytuły jak Destroy All Humans!, Star Wars: Battlefront oraz Full Spectrum Warrior. Pracuje również nad Saboteur i Mercenaries 2: World in Flames.

Wiadomo, że dzieło powstaje w kooperacji z amerykańską wytwórnią New Line Cinema. Autorzy robią wszystko by utrzymać grę w filmowej stylistyce. Co ciekawe, gracz będzie mógł opowiedzieć się zarówno po stronie sił dobra, jak i po raz pierwszy walczyć w szeregach zła, przejmując kontrolę nad Trollami, Olifantami, a nawet Balrogiem oraz samym Sauronem.

"Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prezentowania w grach ogromnych starć bitewnych" - powiedział Andrew Goldman z Pandemic Studios. - "Zawsze chcieliśmy spróbować swoich sił w rzeczywistości, gdzie pojawiają się wojownicy, łucznicy, magowie oraz oblężone zamki. Oczywiście nie ma w tej dziedzinie lepszego pola do popisu, niż tolkienowski świat Władcy Pierścieni".

Tytuł ukaże się na PC, PLAYSTATION 3, Xboksa 360 i Nintendo DS. Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.