EA zapowiada The Sims 3

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące The Sims 3 - jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji na rynku interaktywnej rozrywki. EA donosi, że gra wykorzystuje innowacyjną technologię, nad którą programiści pracowali aż trzy lata. Dzięki niej The Sims 3 ma umożliwić użytkownikom kontrolę Simów w świecie, który "naprawdę żyje". Wśród pierwszych ujawnionych cech gry znajdują się takie nowości jak: tętniące życiem otoczenie, rozbudowany kreator postaci, realistyczne osobowości i nieograniczone możliwości kształtowania otoczenia.

Marka The Sims już od dawna należy do najbardziej rozpoznawalnych na rynku gier komputerowych. Seria może poszczycić się imponującym wynikiem 98 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie i 22 różnymi wersjami językowymi.

EA zapowiada The Sims 3

Kreatywność, humor i rozbudowana społeczność wiernych fanów to cechy, które pozwoliły The Sims stać się fenomenem w skali globalnej już od momentu pojawienia się pierwszej gry z serii w roku 2000. The Sims 3 ma być flagowym produktem nowej jakości kultowej serii.

"W grze The Sims 3 nasze Simy mogą wyjść poza cztery ściany i wejść w interakcję z innymi Simami w oparciu o zupełnie nowy i rozbudowany system osobowości" - powiedział Rod Humble, szef studia odpowiedzialnego za The Sims. "Jest to taki rodzaj otwartej rozrywki, który inspiruje do korzystania z nieskończonych możliwości kreatywnych. Na dodatek nowe zadania i nagrody pozwolą każdemu graczowi, niezależnie od jego preferencji osobistych, cieszyć się długą zabawą" - dodaje.

EA zapowiada The Sims 3

Z informacji prasowej Electronic Arts dowiadujemy się o najważniejszych nowościach, jakie zaoferuje gra:

Nowe otoczenie pozwoli poruszać się Simom po całej dzielnicy:

Simy mogą swobodnie spacerować, przemieszczać się po ulicach, odwiedzać domy sąsiadów i zwiedzać całą okolicę. Mogą przechadzać się z przyjaciółmi po centrum miasta, zawierać nowe znajomości w parku lub przypadkowo spotykać znajomych. Kto wie co się stanie, jeśli znajdą się w odpowiednim miejscu w odpowiednim momencie?!

Nowy kreator postaci umożliwia stworzenie wymarzonego Sima:

Łatwe w użyciu narzędzia do projektowania pozwalają na tworzenie osobliwych postaci. To gracz tworzy sylwetkę, dobiera wagę Sima oraz decyduje o wyglądzie jego twarzy, kolorze skóry i fryzurze. Wybiera także ubrania, makijaż i akcesoria. W ten sposób może powstać realistyczna postać, przypominająca gracza albo nawet jakąś znaną osobistość.

EA zapowiada The Sims 3

Realistyczne osobowości odzwierciedlają charakter i wyjątkowość każdego Sima:

Innowacyjny system realistycznej osobowości, wprowadzony w The Sims 3, pozwala na nadanie każdej postaci pięciu szczególnych cech. Mają one wpływ na zachowanie Simów w konkretnych sytuacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć wścibską staruszkę, uwielbiającą mieszać się w sprawy sąsiadów, albo nieokrzesanego punka, który ma problemy z umówieniem się na randkę. Bohaterowie The Sims 3 wychodzą poza sferę prostych potrzeb, a ponieważ dysponują silnymi osobowościami mogą skupić się zarówno na osiąganiu celów doraźnych, jak i długoterminowych. Dzięki liczbie kombinacji osobowości, przekraczającej 700 milionów, nigdy nie wiadomo na kogo trafi się w grze The Sims 3!

Nieograniczone możliwości kreowania świata:

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować wymarzony dom lub zaprojektować niecodzienne mieszkanie. Można zmieniać wszystko, od podłogi po kanapę, tapetę, okna i stojące na nich kwiaty. To zabawne i proste zarazem. W dzielnicy Simów można także stawiać nowe budynki oraz dodawać elementy dekoracyjne i ozdoby. W The Sims 3 samemu decyduje się o tym, kto zamieszka w luksusowej rezydencji, a kto w kawalerce, pięknej willi lub taniej chałupie.

EA zapowiada The Sims 3

"Nowe technologie użyte w The Sims 3 powstały, aby pobudzić wyobraźnię graczy. Simy wyglądają realistycznie i posiadają silne osobowości, a przy tym ciągle odkrywają tętniące życiem otoczenie. Gracze będą pod wrażeniem poziomu realizmu, oferowanego przez The Sims 3!" - mówi Ben Bell, producent wykonawczy The Sims 3.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć pod adresem www.TheSims3.com lub www.ea.pl.