EA zapowiada The Sims: Zwierzaki na Wii

Potwierdziły się - krążące od dłuższego czasu w sieci - plotki, o tym, jakoby EA szykowało wersję The Sims: Zwierzaki przeznaczoną specjalnie na konsolę Nintendo Wii. W oficjalnym oświadczeniu prasowym firma zapowiada, że tytuł pojawi się na rynku już 22 czerwca bieżącego roku.

The Sims: Zwierzaki na Wii ma być nieco inne od simowych gier, do których przyzwyczaiło nas Electronic Arts. Nic dziwnego, w końcu produkt powstaje na unikatową pod każdym względem konsolę Nintendo.

Główna zmianą w stosunku do znanej z PC wersji gry będzie oczywiście sterowanie. EA określa rewolucję w ten sposób: "kontrolery konsoli Wii pomogą Ci sprawnie pokierować Twoim Simem. Wystarczy, że wycelujesz nimi w daną postać na ekranie. Dzięki temu zmiana wystroju mieszkania nie sprawi Ci problemu, w łatwy sposób zmienisz ustawienie ścian, umeblowanie i udekorujesz wnętrze według własnego uznania."

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Przekonamy się po 22 czerwca, na kiedy to planowana jest światowa (i polska) premiera gry.