EA zapowiada wydanie Dead Space

W poniedziałek firma Electronic Arts zapowiedziała oficjalnie wydanie gry Dead Space. Tytuł ma być grą akcji utrzymaną w bardzo oryginalnym, horrorowym klimacie. Niestety, gra dostępna będzie najprawdopodobniej jedynie na dwie konsole, Xboxa 360 oraz Playstation 3.

W grze Dead Space gracze będą mieli możliwość wcielenia się w postać Isaaca Clarka. Nasz bohater to inżynier, którego pierwotnym zadaniem jest naprawić system komunikacji na górniczym statku kosmicznym. Niestety (a dla graczy raczej na szczęście), jego plany będą musiały ulec zmianie.

Isaac szybko odkrywa, że cała załoga statku, w tym jego znajomi i przyjaciele, nie żyją. Kompani inżyniera stracili życie z rąk śmiercionośnych i bezwzględnych obcych. Aby przeżyć nasz bohater musi stawić im czoła.

Twórcy obiecują, że motyw z obcymi nie będzie tym znanym od 1979 roku, kiedy to po raz pierwszy odkryła ich niejaka Ellen Ripley. Ich zdaniem, tym razem udało się stworzyć coś dużo bardziej oryginalnego, a co za tym idzie - tajemniczego i strasznego. Dead Space ma być jednym z najbardziej przerażających tytułów w historii. Gracze przez cały czas mają być trzymani w napięciu.

Czy to się uda twórcom z Electronic Arts? Wiadomo, że zadanie nie jest łatwe, ale pomysł sam w sobie na pewno zły nie jest. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

Premiera Dead Space na obie konsole ma nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie w 2008 roku.